Druhý měsíc letních prázdnin se ujímá vlády a do začátku mu navíc bude svítit první letní superúplněk. Tento jev si v srpnu užijeme rovnou dvakrát, což není příliš obvyklé. Co tentokrát plný měsíc přinese?

Úplněk se na obloze postará o pěknou podívanou, protože ji krásně rozzáří. Obyvatelům planety Země však nepřináší jen nezvyklé světlo do tmy, ale také spoustu emocí, ať už pozitivních či negativních. Zářivý kotouč se na oblohu vyhoupne 1. srpna kolem půl desáté večer a díky tomu, že se k Zemi přiblíží na menší vzdálenost, než je obvyklé, si vysloužil název superúplněk. Jak nás tentokrát ovlivní?

Termín superúplněk zavedl v roce 1979 americký astrolog Richard Nolle a od té doby se název používá pro jev, kdy se Měsíc na své dráze přiblíží k Zemi na vzdálenost kratší než 360 tisíc kilometrů. Letos v srpnu si abnormální velikosti hvězdného tělesa téměř nevšimneme, protože rozdíl oproti běžnému úplňku bude nepatrný. Bohužel, ani meteorologická předpověď není k pozorování oblohy příliš příznivá. I přesto všechno však kotouč na obloze ovlivní naše životy.

Znamení, která budou profitovat

Z hlediska astrologie bude srpnový úplňkový Měsíc ve znamení Vodnáře a postará se o svěží vítr do našich životů. Zejména na tři znamení zvěrokruhu bude mít velký vliv. Která to jsou?

Beran

Prvnímu astrologickému znamení slibuje superúplněk intenzivní zážitky. Berany čeká až magický den, plný pozitivní energie. Co si v tento den zamanou, to se jim bez velkých obtíží podaří realizovat, a toho je třeba využít! Berani by se proto měli otevřít této energii a popřemýšlet o tom, jaké sny si chtějí splnit.

Váhy

Už od rána budou cítit lidé narození ve znamení Vah příval energie. Díky této síle se jim bude dařit po celý den. Nezahazujte proto nápady, které vám v tuto dobu přijdou na mysl! Mohou mít zásadní význam pro váš budoucí život a posunou vás dál.

Vodnář

Ani větrné znamení, které má v astrologickém zvěrokruhu 11. pozici neodejde s prázdnou. I Vodnářům slibuje superúplněk pořádnou porci energie a sílu plnit bez obtíží jeden úkol za druhým. A to je důvod k radosti!

Měsíc srpen je výjimečný v tom, že nám super podívanou v podobě velkého plného Měsíce nabídne rovnou dvakrát. Podruhé se úplněk vyhoupne na oblohu již 30. srpna a ponese přízvisko „modrý“. S barvou to ale nemá co dělat. Jde pouze o používané označení druhého úplňku v jednom kalendářním měsíci.

 

Foto: Depositphotos