Od 24. srpna do 23. září vládne astrologickému zvěrokruhu Panna. Jaká jsou specifika tohoto znamení a čím nám zasáhne do životů?

Šesté znamení zvěrokruhu přebírá vládu v době, kdy končí letní prázdniny a příroda se pomalu blíží k podzimnímu útlumu. Po dominantním Lvu, který je ohnivý a známý svou dravostí a charismatem, přichází na řadu zemské znamení, které je charakteristické svou pečlivostí, smyslem pro pořádek i logickým myšlením. Pannám nechybí smysl pro detail, s čím se však těžko vyrovnávají je lidská hloupost a vulgárnost.

Jaké bude září podle astrologie

Týdny ve znamení Panny budou o něco klidnější než ty předcházející, přesto budou mít jistá specifika. Pro je velmi důležitá planeta Merkur, s níž je spojovaná. V září budou dle astrologie výrazné i další planety, a to Jupiter, Uran, Neptun a trpasličí planeta Pluto, které se budou nacházet v tzv. retrográdní fázi. To laicky řečeno znamená, že se budou pohybovat ve zvěrokruhu směrem nazpátek a ne kupředu, jak je zvykem a mohou přinést mnohé výzvy.

Co očekávat?

I když jevy na obloze mohou zapříčinit jisté problémy, nedorozumění a hádky, energie Panny nám pomůže zachovat si chladnou hlavu a dodá nám klid. Když se objeví nepříjemnosti, měli bychom je řešit systematicky, pěkně krůček po krůčku.

Nynější období Panny je ideální pro změnu špatných návyků a eliminaci chaosu. Ale pozor na přílišný perfekcionismus, který je jedním ze znaků tohoto znamení. Perfektní totiž není nikdo a přílišná touha po dokonalosti se někdy může stát cestou do pekel.

 

Foto: Depositphotos