Ženy a muži jsou dva rozdílné živočišné druhy, jak se říká ve slavném filmu a podle toho by měla vypadat i vzájemná komunikace. Co tedy nedělat, pokud chcete aby vám to klapalo?

Psychologové se shodují, že k rozchodům často nedochází ani tak z důvodů nepřekonatelných rozdílů ve vztahu, ale spíš kvůli nepřekonatelným rozdílům ve vzájemné komunikaci. „Ženy jsou emotivní a mají tendenci se řídit pravidlem, co na srdci, to na jazyku, zatímco muži si potřebují vztahové věci dobře promyslet, obecně se k nim neradi vyjadřují a nemají rádi když ženy tlačí a chtějí po nich odpovědi na témata, která oni nemají dostatečně zpracované,“ říká vztahová koučka Rosie Donaldson. Pokud bychom brali psychologické výzkumy na téma, jak komunikovat, nebo spíše nekomunikovat ve vztahu opravdu vážně, a sestavili podle nich tabulku 3 zásadních NE – vypadala by takto…

Nikdy ho nenuťte k okamžitému vyjádření – muži nesnáší, když po nich chcete odpověď teď hned, věci a zejména ty vztahové si musí dobře promyslet. A ještě více nesnáší, když na ně spustíte slzičky a „ženské zbraně.

Pozor na nenápadný stalking – ženy rády vědí co jejich muži přes den dělají a protože nad vztahem, paralelně s prací přemítají v průběhu celého dne, mají tendenci mu psát sms, nebo sledovat jeho „pohyb“ na sociálních sítích – pozor, muži to nesnášejí!

Nikdy mu neříkejte, že je jiný muž v něčem lepší – mužské ego je proslulé, ne že by ho ženy neměly, ale muži jsou v „ego věcech“ proslulí. Nejvíc ze všeho jim nedělá dobře, když vyprávíte co manžel vaší kamarádky umí skvěle a on ne, obecně jakékoli srovnávání, pokud v něm není hrdina mu nedělá dobře. A to ani nemluvíme o tom, že ho tím srovnáváním chcete vybudit k nějaké akci – předem prohráno.

foto: depositphotos.com/svytaslavlipik

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.