Americká modelka, producentka, režisérka a herečka, kterou české divačky znají především ze seriálu Zoufalé manželky, má na kontě několik ocenění a nominací. Ačkoliv ji v rodině považovali za nejošklivější ze sester, v roce 2005 a 2006 byla v časopise Maxim označena za nejvíce sexy hvězdu ženského pohlaví.

Drobounká Eva Jacqueline Longoria se narodila 15. března roku 1975 v Texasu jako nejmladší ze čtyř sester. Ačkoliv ony jsou blonďaté a modrooké, Eva je bruneta s hnědýma očima a tmavou pletí. Dlouho si proto myslela, že ji matka s otcem adoptovali. Její exotický vzhled vysvětluje fakt, že jsou její rodiče Američané mexického původu.

Herečka vystudovala obor mechaniky pohybu těles, po škole se rozhodla zkusit štěstí v soutěži talentů v L.A. Toužila po slávě. Všechno nakonec klaplo podle jejích představ a hledač talentů s ní ihned podepsal smlouvu.

Začínala malými televizními rolemi v seriálech Beverly Hills 90210 a Báječní a bohatí. Na samý vrchol ji vynesl až kultovní seriál Zoufalé manželky, ve kterém ztvárnila Gabrielle Solis. Díky této roli se jí otevřel i svět filmu. Natočila například snímek Strážce (2006), kde si zahrála s Michaelem Douglesem, Kim Basingerovou a Kieferem Sutherlandem. V Drsných časech (2005) stanula po boku hvězdného Chrisitiana Balea. Jejím posledním počinem je dobrodružný snímek Dora a ztracené město (2019)

Herečka, která je potřetí vdaná, velmi dobře zvládá skloubit kariéru s rodinou. S mediálním magnátem Josém Bastónem (50) vychovává syna Santiaga, ze kterého roste fešák.

Foto: ČTK/APInvision/Jordan Strauss, instagram