Pachy ať příjemné či nepříjemné nás provázejí odmalička. Vůně jsou spojeny i s emocemi, mohou uklidňovat, utěšovat, vzrušovat, připomenout událost z minulosti. Velkou roli hrají také v milostném životě a při výběru partnera. Oblíbený parfém podtrhuje náš charakter a zároveň o nás vysílá signály do okolí.

Vůně dokáží ovlivnit naši psychiku i zdraví. Do těla se nedostávají jen pomocí čichu, ale pronikají také přes kůži. Vybrat si ten správný parfém vůbec není snadný úkol, a proto si pro nákup osobní vůně vyhraďte dostatek času. Mějte také na paměti, že v jeden den byste měli otestovat maximálně tři druhy parfémů, jinak se jednotlivé tóny začnou slévat a vy byste nakonec mohli z obchodu odejít s lahvičkou, která nebude splňovat vaše kritéria.  

Pro letní období se doporučují spíše vůně lehčí, svěží, ovocné či květinové. V zimě pak lze v klidu sáhnout po těžších parfémech s dřevitými podtóny. Při výběru však vždy záleží na vašich preferencích, a proto není třeba brát daná doporučení příliš striktně. Vůně odráží vaši osobnost a stejný parfém může na každém vyznít trochu jinak. Na vině je chemie našeho těla, a v tom tkví jeho jedinečnost. 

Květinově hravé vůně

Tento typ parfémů většinou upřednostňují ženy romanticky založené. Snílci, kteří se rádi ponoří do vlastního nitra a nechají se unášet myšlenkami. Základem těchto vůní bývá zpravidla královna květin růže, v kombinaci například s jasmínem, frézií či vanilkovými tóny.

Perlivě svěží

Ovocné svěží vůně se hodí k energickým, akčním ženám, které milují pohyb. Parfémy, které voní po moři, exotickém ovoci jako jsou mandarinky, limetky, ananas a fíky, v kombinaci s bylinkami jako je máta a svěží květy, skvěle podtrhnou jejich individualitu.

Přirozeně lehké

Ženy, které sází na přirozenou krásu a přírodní produkty, které tělo zbytečně nezatěžují chemií, milují vůně, které nejsou příliš vtíravé. Bylinkové tóny, vůně neroli, konvalinek, citrusů, fialek, ylang ylang či rozkvetlé louky, dokáží jemně a nenásilně podtrhnou jejich osobnost.

Mezi zástupce této kategorie patří i novinka na trhu, parfémovaná voda Srdcem od české značky Nobilis Tilia, která v sobě nese lipové, citrusové a bylinné tóny.  

Výrazné, těžší vůně

Silná osobnost, která se chce bavit, prorazit, upoutat, miluje luxus a nezávislost. Tak lze ve zkratce charakterizovat ženu, která upřednostňuje výrazné vůně. Parfémy s nádechem exotických dřevin, květin i orientálních tónů, podtrhují smyslnost a přitažlivost jejich nositelky. 

Foto: Depositphotos.com, archiv firem