Venku sice teploty klesají a brzy přijdou na řadu rukavice, to ale neznamená, že je třeba rezignovat na dokonalou manikúru! Byla by to škoda, protože podzimní trendy nehtového designu jsou velmi originální a hravé. Perličky, mramorování, glitry, holografické třpytky i návrat francouzské manikúry – vybrali jsme pro vás některé z trendů prezentovaných na světových módních přehlídkách.

  1. Francouzská manikúra

Tento typ nehtového designu byl velmi oblíbený zejména na přelomu tisíciletí, kdy se kombinoval průhledný lak s bílým. Letos slaví francouzská manikúra velký comeback a je trendem číslo jedna! Věděli jste, že má za sebou bohatou historii? Ta sahá až do 18. století, kdy si urozené francouzsky podmalovávaly nehty bílou tužkou, aby zakryly špínu ukrytou pod nimi. A jak se nosí francouzská manikúra dnes? Základní lak nemusí být striktně průhledný, jak tomu bylo dříve. Použít se dá i něžně růžový tón, odstíny nude; odvážnější mohou zvolit i barevný odstín.

Lak pro francouzskou manikúru, Zao, na bioo.cz 272 Kč

2. Marbling

Technika marblingu, neboli mramorování, je vizuálně velmi efektní a její výroba není nijak náročná. Zvládne ji každý a vzniknout mohou učiněná umělecká díla!

Postup:

  • První vrstvou, kterou na nehty nanesete, bude base coat.
  • Poté přijdou dvě vrstvy odstínu, který jste si vybrali jako základní barvu (například bílou).
  • Nyní přichází na řadu barva, která má vytvořit mramorování. V našem případě černá. Tou nakapejte pár drobných puntíků na základní barvu. Lze namalovat i tenké čárky.
  • Do těchto puntíků přidejte ještě tečky základní barvy (zde bílé).
  • Za pomoci štětečku, odstíny mezi sebou promíchávejte a vytvořte obrazec.
  • Nakonec přijde poslední vrstva, kterou je top coat. Záleží jen na vašem výběru, zda bude matný či lesklý.

3. Glitry a holografický třpyt

I letošní podzim si nehty zaslouží zářit. Za pomoci třpytivých laků se budou blýskat jako hvězdy na nebi. Design lze doplnit i originální malbou.


Lak na nehty Crystal power, essence, 54,90 Kč

4. Perličky

Tyto poklady moře letos nezdobí jen dekolty, perličky vládnou i nehtovému designu! Existují desítky způsobů jak jimi nehty ozdobit. Od těch nejjednodušších, kdy vydekorují průhledný či jednobarevný lak, až po ty složitější, kdy se perly stávají součástí obrazců. Je jen na vás, jaký způsob si vyberete.

Více o péči o ruce najdete zde

Foto: Depositphotos, archiv firem