Nejen oči, ale také ruce zrcadlí naši osobnost. Na to je dobré myslet! Ruce jsou jako vývěsní štít, a proto by měly vypadat hezky a pěstěně. Máme pro vás tipy, jak se péče o ně správně zhostit

Manikúra krok za krokem

Tvarování pilníkem: provádí se vždy jako první; změklé nehty by se mohly poškodit. Velmi důležité: aby nevznikly drsné okraje, pilují se vždy jen jedním směrem!

Koupel: do vlažné vody přidejte pár kapek olivového oleje nebo lžíci podmáslí – nehty do koupele ponořte na pět minut! Nehtová kůžička krásně změkne a následné kroky půjdou mnohem snáz.

Zatahování nehtové kůžičky: pro její odstranění použijte kolem lůžka přípravek na odstranění kůžičky. Poté ji za pomoci dřevěné tyčinky opatrně zatáhněte zpět.
Zklidnění a péče: na nehty a ruce naneste silnější vrstvu krému a nechte ho pár minut působit. Přebytečný krém nakonec setřete ubrouskem.

Základový lak: zejména u barevných laků je povinností – slouží jako ochrana před nechtěným zabarvením. Pokud jsou nehty již lehce poškozené, lze použít tzv. repair lak.
Perfektní nalakování: pro dokonalou, rovnoměrnou barevnost nehtu, krátce rolujte lahvičku mezi dlaněmi. Poté nejprve naneste pruh ve středu nehtu, následně vpravo a vlevo.

Péče

Heslo pro sametové ruce zní: krémovat, krémovat! V případě, že je kůže i nadále vysušená, lze zařadit do pečujícího programu jednou nebo vícekrát týdně tzv. „overnight“ kúru. Večer naneste na ruce silnou vrstvu krému, poté na ně natáhněte bavlněné rukavice a zábal nechte působit přes noc. Pokud ani tento krok nezabere, nabízí některá nehtová studia parafínové zábaly, po kterých budou vaše ruce jako sametové tlapičky. I o kůžičku nehtového lůžka je třeba pečovat; zejména u takové, která je vysušená a má sklony k trhlinkám. Na ni skvěle fungují speciální olejíčky a pečující séra.

SOS tipy

  • Proti třepení a lámání nehtů pomůže „tvrdič “na nehty nebo posilující sérum.
  • Nežádoucí zabarvení, které může vzniknout použitím tmavších odstínů laků, zesvětlí tzv. „whitener“. Domácí verze tohoto přípravku: nehty ponořte do teplé lázně s troškou prášku do pečiva.
  • Pevné a dlouhé nehty podpoří speciální nail grow péče, díky které porostou rychleji a zdravější.

Čistě přírodní

I bez barvy mohou vaše nehty zářit! Pečlivě je vypulírujte leštícím pilníkem a přetřete průhledným topcoat. I světlá manikúra ve francouzském stylu vypadá přirozeně. Pro její dokonalé nalakování lze použít šablonu.

Naše tipy:

Text: Alena Babuková

Foto: depositphotos/robertprzybysz

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.