Pokožka rukou je běžně namáhaná více než zbytek těla a nyní, kdy si ruce myjeme mnohem častěji a navíc používáme dezinfekční přípravky, to platí dvojnásob. Kůže na rukou je extrémně zatěžovaná, snadno se vysuší, může začervenat, praskat a svědit. Přinášíme vám tipy jak pečovat o namáhanou pokožku.

Mýdlo

Výběr mýdel se v obchodech během koronavirové pandemie velmi ztenčil a občas jsme donuceni spokojit se s tím, co je právě k dostání. Ale když to situace dovolí, snažte se volit prostředek na mytí rukou s obsahem zvláčňujících látek. Takové produkty jsou k vaší pokožce o něco šetrnější.

Krém na ruce

Pro vysušené a namáhané ruce volte krémy hutnější, s obsahem výživných a regeneračních složek. Nebojte se sáhnout i do sortimentu dermokosmetických produktů, které jsou zacílené na péči o svědivou a namáhanou kůži.

Zábaly

I v době karantény si můžete udělat pohodu a domácí lázně. Namáhaným rukám uleví například olejová lázeň. Stačí lehce zahřát olivový olej a ruce do něj na několik minut ponořit. Po vyndání z lázně nechat olej chvíli působit, vsáknout a po čase setřít přebytečný tuk papírovou utěrkou nebo kapesníkem.

Velmi účinný je také zábal rukou přes noc. Kůži natřete silnější vrstvou výživného krému, na ruce natáhněte bavlněné rukavice a nechte působit přes noc. Po sundání rukavic zbylý krém vmasírujte do pokožky. 

Manikúra

Nezapomínejte ani na pravidelnou úpravu nehtů a kůžičky. A když nehty nakonec nalakujete pěkným lakem, bude vaše domácí manikúra dokonalá. S hebkýma a upravenýma rukama, se člověk totiž cítí mnohem lépe.

Dlouhotrvající laky na nehty, Dermacol, 99 Kč

Foto: Depositphotos.com, archiv firem