Léto a častý pobyt na sluníčku s našimi vlasy opravdu zamávají. S chladnějším počasím tak nastává čas, kdy bychom jim měli dopřát regeneraci a dostat je tak znovu do kondice.

Podzim je mezičas, který by měl sloužit k regeneraci vlasů a vlasové pokožky, předtím než se dostanou do dalšího extrému, tedy do zimy a častých přechodů z mrazivého počasí do přetopené kanceláře nebo bytu.

Keratin a další zázraky

Nejvíce samozřejmě ovlivníme kvalitu vlasů pečující kosmetikou, je proto dobré cílit produkty na konkrétní vlasový problém, například poškození od slunečního záření. Jednou z velmi účinných regeneračních složek je určitě keratin, který dokáže vlasy zacelit a vrátit jim vitalitu. Na sluncem poškozené vlasy se také osvědčily nejrůznější produkty s olejovými složkami, skvělý je olej z pšeničných klíčků nebo arganový olej.

Vlasová regenerace Keratin, Bio, 90 Kč

Výživný balzám na vlasy s argonovým olejem, Nobilis Tilia, 289 Kč

Malé domácí lázně

Pokud jste příznivci přírodní kosmetiky a rádi byste si vyzkoušeli výrobu vlasové masky nebo zábalu u vás doma, není nic jednoduššího. Stačí si vybrat produkt který, potřebujete a pořídit ingredience. My jsme pro vás vybrali tip na jednoduchý medový zábal, který regeneruje vlasy i vlasovou pokožku. 

Postup:

Jednu lžíci medu dobře rozmícháte s jedním vaječným žloutkem a přidáte lžičku kvalitního rostlinného oleje. My doporučujeme olivový nebo arganový, který je dražší, ale vlasům dodá mnoho cenných látek. Všechny ingredience pečlivě promícháme a opatrně aplikujeme na vlasy a vlasovou pokožku, nejlépe lehkými krouživými masážními pohyby. Necháme 20 minut působit a dobře vymyjeme.

foto: depositphotos.com/subbotina

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.