Inspirovali jsme se na velkých módních akcích a u hollywoodských hvězd a přinášíme vám tipy na účesy pro sezonu podzim/zima 2019. Vlasy zapletené, vyčesané, rozpuštěné, dlouhé i krátké  – módní diktát z Milána, Paříže, New Yorku i Los Angeles velí. Vsaďte na romantiku a ženskost!

Máte pocit, že je načase změnit image? Nový účes je k tomu jako stvořený! Po létě, kdy jsou vlasy namáhané slunečním zářením, chlorem či solí, jim menší nebo větší úprava zaručeně prospěje.

Pěšinka

Pěšinky uprostřed a po straně, vévodí spoustě typů podzimních účesů. Dlouhé vlasy rozdělené uprostřed se nosí rozpuštěné, přičemž je zbytkem vlasů vyhlazen žehličkou nebo vyfoukán přes velký kartáč do hladkého – sleek looku, stejně jako účes herečky a zpěvačky Zenday Coleman. U varianty s pěšinkou po straně, je trendy délku vlasů jemně navlnit. Velký důraz je přitom kladen na zdravě vypadající hřívu. 

Vyčesané účesy

Culík
Snadný a rychlý účes, se kterým budete vypadat upraveně je klasikou. Letos se nosí ve vyčesané variantě, kterou propaguje zpěvačka Ariana Grande, či v nízké variantě, kdy je culík upevněn u temene hlavy. S tímto účesem lze šikovně skrýt případné nedokonalosti obličeje.

„Bun“
Takto vyčesané vlasy evokují nedbalou eleganci. Zvolit lze například variantu, kterou proslavila francouzská herečka Brigitte Bardot. Vlasy vyčešte co nejvýše, upevněte gumičkou a poté ji zbytkem vlasů omotejte a zafixujte sponkami. Špičatým hřebenem uvolněte pár pramínků po stranách obličeje. Krásně ho tím orámujete a váš účes bude vypadat sexy; stejně jako legendární diva.

Zapletené účesy

V létě byly zapletené účesy „in“ a trend pokračuje. I na podzim hrají vlasové kreace na romantickou notu. Nosí se nejrůznější varianty copů, které se složitě zaplétají či omotávají kolem hlavy. Zlákat se jimi nechala i úspěšná zpěvačka Taylor Swift. Pokud nejste příliš zručná „pletařka“, nezoufejte. I s jedním tenkým copánkem v délce vlasů budete vypadat trendy.

Bob

S účesem ve stylu „bob“ nikdy nesáhnete vedle. Je módní už léta a stačí si jen vybrat jednu z mnoha z variant. Může to být například zaoblený vintage bob, který se opět vrací do módy a krásně orámuje jakýkoliv typ obličeje. Varianta tupě střiženého blunt – bobu působí super elegantně a zároveň jde o dokonalý způsob jak se po létě zbavit nehezkých konečků. Trendy však budete i s polodlouhou variantou tohoto účesu, stejně jako herečka Reese Whiterspoon.

Krátké účesy – Pixie cut

Na tento nespoutaný účes, kdy jsou vlasy zkrácené na maximum, chce mít trochu odvahy. Rošťácký sestřih, který proslavily hollywoodské hvězdy v 60. letech, je populární i mezi dnešními filmovými divami. Fanouškem tohoto účesu je například manželka Willa Smitha – herečka a producentka Jada Pinkett Smith.

Už máte svého favorita? Více na téma vlasy zde

Foto: Depositphotos