Být potomkem slavných rodičů není zrovna med a vyrovnat se jim, se může zdát být nemožné. Lily Rose Depp úspěch rodičů příliš neřeší a rozhodla se vybudovat vlastní kariéru a jméno jako modelka a herečka. Dnes tato americko – francouzská kráska slaví 21. narozeniny.

Narodila se 27. května 1999 v Paříži, ale jejím domovem je i Los Angeles, kde často kvůli práci rodičů pobývala. Matkou Lily Rose Melody je francouzská zpěvačka, modelka a herečka Vanessa Paradise. Otcem hollywoodská hvězda Johny Depp. V cestě ke slávě jí rodiče sice trochu postrčili, ale pak jí nechali napospas vlastním volbám a osudu. 

Filmová a modelingová kariéra

Poprvé se Lily Rose objevila ve filmu v roce 2014. Horová komedie se nazývala Mroží muž a mezi hlavní hvězdy patřil i Johny Depp. Role jeho dcery ve snímku nebyla veliká, ale pomohla jí nastartovat kariéru. V návaznosti na to se drobná kráska začala objevovat na přebalech prestižních módních časopisů, včetně Voque. Její tvář byla k vidění skoro všude, včetně přehlídkových mol, i když Lily Rose svou výškou 1,6 m mezi běžné modelky příliš nezapadá.

Její neotřele krásná tvář zaujala i předního návrháře Karla Lagerfelda, který si ji vybral jako ambasadorku značky Chanel. Bylo jí tehdy pouhých 16 let a stala se nejmladší velvyslankyní této značky vůbec! Podobně jako její matka, která prorazila ve čtrnácti letech písní „Joe le taxi“, i Lily Rose odstartovala kariéru jako náctiletá.

Lily Rose Depp mluví plynně francouzsky a anglicky, což jí rozšiřuje pracovní možnosti. Jako herečka se uplatnila nejen ve francouzských filmech jako Tanečnice, kde ztvárnila jednu ze stěžejních rolí, ale také v americké produkci. Naposledy jsme ji mohli vidět ve snímku Král, z dílny Netflix, kde se si zahrála ve společnosti herců Timothée Chalameta a Roberta Pattinsona. I letos se můžeme těšit na její herecké výkony, a to ve sci-fi snímku Voyagers a dramatu Dreamland.

Pár zajímavostí ze života této nadějné herečky a modelky:

  • Kvůli kariéře nedokončila střední školu.
  • Rok randila s hereckým kolegou, Timothée Chalametem.
  • Je podporovatelkou komunity LBTQ+, která sdružuje osoby s homosexuální orientací, bisexuály, transsexuály, asexuály apod. Dle jejího mínění není třeba označovat svou sexualitu, důležité je to jaký kdo je.
  • Trpěla anorexií.
  • Než se dala na dráhu modelky a herečky, chtěla být zpěvačkou. V rozhovoru pro Vanity Fair k tomu uvedla: „Chtěla jsem být zpěvačkou, ale pak jsem začala hrát a bylo to skvělé. Teď už chci jen hrát.“
  • Má bratra Jacka, který letos oslavil osmnácté narozeniny. 
  • Za svůj velký vzor považuje matku Vanessu Paradis.
  • I když se její rodiče po čtrnáctiletém vztahu rozešli, má s oběma hezký vztah a otce i matku velmi podporuje. 

 

Foto: Depositphotos.com