Úprava zevnějšku dokáže být někdy pěkně otravná činnost a co teprve tehdy, když se něco pokazí! Vyzkoušejte jedenáct chytrých triků a nápadů pro dokonalý make-up i korekci nezdarů.

 1. Pasta a basta!

Nehty se díky častému lakování nepříjemně zabarvily? Pomůže bělicí pasta na zuby! Stačí ji nanést na nehet, důkladně ho s ní vydrbat a poté opláchnout. Díky bělícímu efektu budou nehty opět jako nové.

 1. Voda co má náboj

Make-up na světlé blůze? Máme SOS řešení: micelární vodu! Na vatový tampon naneste pár kapek čistící vody a po skvrně s ním přejíždějte.

 1. Push – up efekt

Na programu je důležitý večírek a vy chcete vypadat co nejvíce sexy? Do dekoltu, přímo mezi ňadra, naneste trošku bronzujícího pudru. Opticky tím vytvoříte větší objem.

 1. Osvěžení

Oblíbená řasenka je vysušená? Nevadí! Na pár minut ji postavte do hrnečku s horkou vodou.

 1. Krém jako základ

Parfém bude na kůži vonět déle, pokud místa, kam ho chcete nastříkat, předem nakrémujete.

 1. Smyslné rty

Kdo touží po plných rtech a nechce kvůli tomu na botox, ten ať vyzkouší náš trik. Balzám na rty smíchejte s troškou skořice a naneste na rty. Exotické koření rty prokrví a ty budou vypadat plnějším dojmem.

 1. Prázdný gel na holení?

Sáhněte po kondicionéru na vlasy! Natřete ho na místa, která mají být oholena a pak použijte holicí strojek. Ten bude po kůži klouzat jako po másle, aniž by ji poškodil.

 1. Čas zazářit

Pro krásný třpyt na ramenou, dekoltu či nohou, smíchejte strobing nebo  highlighter krém na obličej s troškou tělového mléka.

 1. Lak na nehtech nezasychá?

Nezoufejte! Pokud lak neschne podle vašich představ, ponořte své drápky do misky se studenou vodou a kostkami ledu. Lak v takové lázni vytvrdne co nejrychleji.

 1. Pohled jako filmová hvězda?

Řasy natřete řasenkou. Poté je poprašte trochou pudru a naneste druhou vrstvu řasenky.

 1. Fleky pryč

Při barvení vlasů došlo k potřísnění oblečení? Pak skvrnu co nejrychleji vydatně postříkejte lakem na vlasy a poté oblečení běžným způsobem vyperte. Lak zabrání tomu, aby se barva vpila hluboko do vláken a skvrna po vyprání zmizí.

Foto: Depositphotos

Více kosmetických tipů najdete zde