Obdivovaná pro svou eleganci a styl, umělecké cítění i otevřené srdce – vévodkyně z Cambridge – Catherine Elizabeth Middleton, je velmi populární osobou britské královské rodiny. Co má ráda a jaký byl její život předtím, než se stala členkou britské aristokracie?

  • Mezi její oblíbené televizní seriály patří Panství Downton, Hra o trůny a Ve jménu vlasti.
  • Miluje fotografování: je čestnou členkou Královské fotografické společnosti. Její snímky dcery Charlotte a syna Louise byly prezentovány jako oficiální. Vévodkyně se zajímá také o vizuální umění a design.
  • Měří 175 centimetrů.
  • Jako teenager navštěvovala soukromou internátní školu Marlborough College, kde studovalo mnoho potomků slavných osobností, včetně princezny Eugenie z Yorku. Traduje se, že stěnu pokoje Kate tenkrát zdobil plakát s princem Williamem.
  • Poprvé se s budoucím manželem setkala na Univerzitě v St. Andrews ve Skotsku, kde vystudovala historii umění. Kate později přiznala, že se velmi styděla a byla rudá až za ušima.
  • Než spolu začal královský pár randit, byli spolubydlícími. William v rozhovoru z roku 2010 uvedl, že se znali rok předtím, než se dali dohromady. Bydleli společně s dalšími lidmi ve stejném bytě a časem se ukázalo, že si oba velmi rozumí a vznikla láska.
  • Ona a William se v roce 2007 na krátkou dobu rozešli. Stalo se tak v dubnu a odloučení netrvalo dlouho; o tři měsíce později se pár dal opět dohromady. Kate později uvedla, že byla v daném období dost nešťastná, ale že jí to zocelilo.
  • Zásnubní prsten Kate patřil zesnulé princezně Dianě. Dvanácti karátový safír zasazený do bílého zlata spolu se 14 diamanty, připadl po tragické smrti Diany v roce 1997 jejím dětem. O skoro tři dekády později, v roce 2010, stejným prstenem požádal princ William o ruku svou vyvolenou.
  • Svatební šaty vévodkyně měly uvnitř tajně všitou modrou stuhu. Catherine se rozhodla držet zažité tradice, kdy má mít nevěsta na sobě „něco starého, něco nového, něco půjčeného a něco modrého“. „Něco starého“ symbolizovala tradiční krajková technika používaná ke zdobení šatů, „něco nového“ pak diamantové náušnice, které nevěstě darovali rodiče. Půjčenou věcí byla tiára od Cartiera, kterou poskytla královna.
  • Kate miluje sport a přírodu. Je velmi aktivní, od malička byla vedena ke sportování. Hrála hokej, fotbal, plachtila… Je fanouškem plavání a tenisu, na škole byla i uznávanou atletkou. První oficiální společná fotka s Williamem, byla pořízena při lyžování ve Švýcarsku v roce 2004. Vášeň ke sportu je společným tématem obou manželů.

Více o královské rodině se dozvíte zde

Foto: ČTK/PA/Stefan Wermuth