Mít své miminko stále v pořádku a pod kontrolou je snem každého rodiče. Do stejné kategorie starostlivosti patří i přehled o jeho hmotnosti. Díky Dětské váze 2v1 Bayby BSB 4050 je možno sledovat, jak miminko postupně přibývá na váze a jak prospívá a nemusí se po malém bacilu jezdit k doktorovi na převážení. 

Zváží ratolest až do 40 kg

Váha je praktickou pomůckou pro kontrolu hmotnosti nejen u novorozenců, ale i kojenců a malých dětí (od 1 roku věku do 10 let). Je potřeba mít na paměti, že maximální hmotnost váženého dítěte nesmí překročit 40 kg, v takovém případě by se na displeji rozsvítil nápis „Err“ a došlo by k přetížení váhy.  K vážení nejmenších ratolestí je určena snadno sestavitelná speciální podložka, kterou je třeba umístit na váhu a ze spodní části zaaretovat pomocí zajišťovacích destiček.

Sestavení i odmontování je snadné, takže se žádný rodič nemusí bát složitých technických postupů. Přidanou hodnotu, kterou ocení nejen maminky, představuje obousměrná stupnice umístěná na podložce (od 0 do 60 cm),pomocí níž lze zjistit (změřit) přibližnou výšku dítěte.

Nespornou výhodou je vážení i větších dětí – pokud umí samostatně stát, stačí je postavit na podstavec (již bez podložky) a váha už udělá vše potřebné.

 

Poradí si i s neposedným dítětem

Ovládání samotné váhy je velmi intuitivní s slouží k ní 3 jednoduchá tlačítka umístěná v její spodní části. Zároveň je k dispozici podsvícený LCD displej, na kterém lze sledovat nejen váhu dítěte, ale také typ hmotnostních jednotek.

Tlačítko ON/OFF a TARE, kromě zajištění zapnutí a vypnutí váhy také umožňuje odečíst věci vážené současně s miminkem, jako například ručník, plenku či oblečení. Tím pádem se rodič v klidu dozví, kolik jeho miminko váží, aniž by ho na váhu muselo pokládat nahé.

Funkci (tlačítk o) HOLD pak nejvíce ocení maminky neposedných dětí, díky níž váha spolehlivě zaznamená hmotnost i za předpokladu, že je ratolest velmi neposedná a na váze nevydrží chvíli v klidu.  Třetí tlačítko UNIT umožňuje rodiči vybrat, v jaké hmotnostní jednotce chce své dítě vážit – na výběr jsou tři varianty – kilogramy (kg), unce (oz) nebo libry (lb).

Na konci se automaticky vypne

Napájení přístroje je za pomoci 2 kusů AAA baterií, a to jednorázových nebo nabíjecích (2 x 1,5 V – nejsou součástí balení), které stačí vložit do přihrádky na zadní straně váhy. Pokud zařízení nejde zapnout nebo se po zapnutí na displeji zobrazí nápis „Lo“, je potřeba baterie vyměnit, neb jsou téměř vybité. Zařízení je též vybaveno funkcí automatického vypnutí po 60 sekundách, takže není třeba mít obavy, že přístroj zůstane neustále aktivní.

Kontrola hmotnosti je podstatná

Pravidelné sledování vývoje hmotnosti nejen u novorozených dětí je velmi důležité, a to z důvodu zajištění správného růstu miminka a kontroly, že mu nehrozí žádné zdravotní komplikace. Ve všem může být nápomocna právě Dětská váha 2v1 Bayby BSB 4050, která překvapí uživatele nejen svou funkčností, ale též příjemných designem a čistotou zpracování.