Když konečně ustane předvánoční shon, vše už je hotové, dárky připravené nebo rozbalené, nastává čas na pořádný odpočinek. Třeba u zamilovaného filmu. Následujících pět lahůdek nás nikdy neomrzí….

Nesmrtelný hit – Láska nebeská – “Láska je všude kolem nás, je opravdu všude,” říká se ve filmu Láska nebeská, který nás dojme i když už jsme ho viděli milionkrát. Tenhle film je totiž stejný jako život sám, plný překvapení i nečekaných náhod, ve kterých někdy láska vítězí, ale jindy převládně zrada, nevěra nebo strach. Příběhy hlavních hrdinů, od předsedy vlády, šéfa firmy, který se zakouká do sekretářky, nebo obyčejného kluka, co nemůže sbalit holku, se prolínají, aby na závěr vytvořily krásnou mozaiku, vhodnou přesně pro vánoční lenošení.

Prázdniny – Co dělat, když jste sama a opuštěná před Vánoci? Propadnout depresím? Kdepak, změnit prostředí! Přesně to totiž udělá Iris (Kate Winslet), která je beznadějně zamilovaná do šéfa, který se ovšem čerstvě zasnoubí s jinou. A Iris už nechce sedět v koutě, a tak si vymění bydlení v zasněžené chaloupce poblíž Londýna, s trochu snobskou a praštěnou Amandou (Cameron Diaz), která prožívá malou krizi s expřítelem a je proto ochotná vyměnit své luxusní sídlo v Los Angeles, za anglickou vánoční atmosféru. A jde se na to… a láska chybět nebude.

 

Otec rodiny – Když mladý právník Jack (Nicolas Cage) odlétal na stáž do Londýna, jen těžce se loučil se svou velkou láskou Kate (Téa Leoni). Sliboval jí, že nejpozději za rok budou spolu, jenže… Stal se z něj slavný právník, boháč s bezstarostným životem a stará láska upadla  do zapomnění – na celých třináct let. Jenže pak se jednoho dne Jack probudí místo ve svém luxusním sídle v domku vedle své ženy Kate, před domem nestojí jeho milované Ferrari, ale rodinný vůz a vedle v ložnici spí děti. Někde se stala chyba, otázka je jestli teď nebo před třicnácti lety… Vtipný, svižný film o tom, že láska je někdy opravdu víc než peníze.

 

Dárek z lásky – Někdy přes nákupy, pečení cukroví a strach, abychom měli parádně vygruntovaný byt zapomínáme, že Vánoce jsou tu především od toho, abychom si uvědomili, jak je důležité mít kolem sebe rodinu, přátele, prostě několik spřízněných duší. A právě o tom je film Dárek z lásky. Na Štědrý den se v New Yorku setkává pět neznámých lidí, které propojí série neuvěřitelných náhod. Všichni hledají smysl života a díky sobě navzájem ho možná najdou, možná…

Šťastný Nový rok – No a na závěr našeho malého filmového průvodce láskou a Vánoci se dostáváme i k oslavám Nového roku. Tenhle film sleduje příběhy několika single lidí, žijících v New Yorku, a toužících po mnoha věcech, a po lásce především. Jenže vztahy jsou složité, to všichni víme, takže někomu to klapne a jiný bude muset hledat dál. Film má svižný děj a zahrálo si v něm mnoho slavných tváří od veterána Roberta De Nira, přes zpěváka Bon Joviho nebo Sarah Jessicu Parker.

 

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.