Přelom roku je náročný nejen pro psychiku, ale věčně přítomný stres a únava se projevují i na vzhledu, a to konkrétně na pokožce a vlasech. Jak o ně tedy pečovat, abyste viděli výsledky?

Jezte dostatek vitaminů

Máte-li lámavé vlasy, které jsou jako bez života a postrádají lesk a pružnost, chyba pravděpodobně vězí ve vašem jídelníčku. Dbáte na zásady zdravé stravy? Jíte dostatek ovoce a zeleniny? Zařazujete na váš jídelníček ryby? Pokud jsou odpovědi na tyto otázky váhavé či zcela negativní, nespasí vás ani ten nejlepší šampon na světě. Náš zevnějšek jen pouze odrazem stavu naše organismu a fyzického zdraví, a tak je třeba o vnitřek dbát stejně jako o vše ostatní. A přijde-li vám změna jídelníčku složitá, pro začátek se držte těchto zásad. Ke každému chodu snězte alespoň jeden kus zeleniny či ovoce, zvyšte příjem masa a snižte přílohy právě na úkor zeleniny.

Kvalitní kosmetika je základ

Pečlivý výběr kvalitní vlasové kosmetiky je alfou a omegou úspěšné péče o vlasy. Vyšší cena ovšem hned nemusí znamenat vyšší kvalitu. Vlasovou kosmetiku je totiž zapotřebí vybírat dle typu vlasů, a tak neotálejte s návštěvou vlasového experta, který by vám v tomto ohledu měl poradit. V zimě však obecně platí doporučení používat jemné bylinkové šampony pro časté použití, které vlasy jemně čistí a zároveň je chrání a hydratují. Zaručit se můžeme například za šampon Nouvelle Herb z řady Every day. Ten je vhodný i pro citlivou pleť a působí antibakteriálně.

Nezatěžujte vlasy více přípravky

Pokud při každém mytí používáte nejrůznější kondicionéry, masky, séra, balzámy, spreje a oleje, není divu, že se vlasy začaly ozývat. Jednoduše je zatěžujete moc přípravky najednou. Omezte jejich používání na minimum. Ideální je při každém mytí používat pouze šampon a kondicionér a jednou týdně vyživující masku na vlasy. Pokud jste zvyklí vlasy fixovat gely či laky na vlasy, vždy večer je třeba tyto prostředky z vlasů vyčesat.

Vsaďte na přírodní pomocníky

Pro hydrataci a výživu zkuste využít přírodních surovin. Pro vlasy lámavé a vysušené přidávejte k šamponu několik kapek arganového či kokosového oleje. Pro vlasy řídké a padající jej zaměňte za olej ricinový a pro podrážděnou pokožku hlavy vyzkoušejte olej jojobový. Zázraky však dokážou i suroviny, jako je avokádo, vejce, banán či jablečný ocet. Ten působí jako kondicionér, vlasy vyživuje a dodává jim lesk.

Zvolte správný druh účesu

Déšť, sníh, ranní mlha a neustálé přechody ze zimy do tepla. To jsou nejčastější faktory, kvůli kterým je takřka denně třeba vlasy poupravovat, mýt, foukat, žehlit apod. A pokud máte účes, který je na údržbu složitý i tak, není žádnou výjimkou, že si klidně i dvakrát denně musíte přefoukat účes, aby držel tak, jak má. Zvolte tedy nenáročný účes, kterému nevadí, když tu a tam zmoknete.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.