Na ženy je kladen velký tlak každý den, měly být dobré manželky, matky a zároveň uspět v práci a to není jednoduché. Vzhledem k tomu, že už běží 11. ročník Ocenění českých podnikatelek, je vidět, že ženám se daří opravdu na všech frontách.

Není to tak dávno, co se ženám přisuzovala především úloha vládkyní domácnosti, což rozhodně není špatné. Na druhou stranu, doba běží mílovými kroky dopředu a ženy se chtějí realizovat i v práci, stejně jako jejich mužské protějšky. I za cenu toho, že musí zvládnout souběžně i roli „vládkyně domácnosti“. Ale jak se v říká, muž je schopen cílit svou pozornost pouze na jednu věc, zatímco žena umí rozdělit pozornost mezi několik věcí…

Prestižní ocenění českých podnikatelek
Co si budeme říkat, ženy ocenění slyší málokdy, proto je motivující, že u nás už 11 rokem běží Ocenění českých podnikatelek, které se zaměřuje na ženy, které svůj um dokázaly u nás i v zahraničí. Garantem akce je CRIF – Czech Credit Bureau, který vybral 28 535 potenciálních kandidátek na ocenění. Do semifinále se pak probojovalo 1062 žen. Podporu této akci vyslovil I ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner. „Ženy mají často dvě práce na plný úvazek. Tu tradiční, podnikání nebo zaměstnání, a pak zpravidla daleko více než muži ještě pečují o rodinu. Přesto během posledních let ženy požádaly zhruba o dvakrát víc živností než muži. V absolutních číslech to znamená nárůst o víc než třicet čtyři tisíc žádostí. Může to souviset s rostoucí dostupností internetu, díky které mnoho žen na mateřské či rodičovské dovolené rozjíždí e-shopy a pak už se do zaměstnání nevrací a v podnikání pokračují. V podnikání je chceme ženy podporovat, i proto se snažíme například zvýšit dostupnost internetu a ocenit příkladné aktivity. Tak, aby se sdílela dobrá praxe a podnikatelky se navzájem inspirovaly,“ říká ministr Projekt Ocenění českých podnikatelek neznamená jen předání cen v jednotlivých kategoriích. Je hlavně o podpoře a zviditelňování českých podnikatelek, které díky své usilovné práci dosáhly úspěchu nejen u nás, ale také za hranicemi naší země.

Pokud vás tento projekt zajímá a ráda byste se zúčastnila – můžete se hlásit do letošního ročníku hlásit do uzávěrky dne 21. září 2018 ve 12 hodin. Vyhlášení vítězek proběhne na slavnostním vyhlášení 8. listopadu 2018 v Praze.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.