Elegantní, ale hlavně funkční válečky z minerálů, jsou pomůckou kosmetické výbavy, která může pomoci v boji proti vráskám. Poslouží také při domácí lymfatické masáži.

Protože léta působím jako ájurvédská terapeutka, a přírodní kosmetika a vše, co s ní souvisí je mou velkou vášní, objev válečků z minerálů mě nadchl. Internet sliboval antiage účinky, ale mě spíše zaujala možnost použít širší stranu válečku na domácí lymfatickou masáž. Mnoho mých pacientek „bojuje“ s ne úplně ideálně fungujícím lymfatickým systémem a tato metoda by mohla představovat rychlé řešení.

Vsaďte na kvalitu

Na druhý pokus jsem si tedy pořídila opravdu kvalitní masážní váleček z mého oblíbeného kamene – růženínu. První pokus totiž nedopadl slavně, „na blind“ jsem z jednoho čínského serveru pořídila ne zrovna kvalitní váleček, byl malý a masáž nebyla moc příjemná, do měsíce se váleček rozbil, přesto mi bylo jasné, že v dobrém provedení by splnil svůj účel. A tak jsem hledala dál a narazila na kvalitní válečky na webu www.masersky-kurz-praha.cz, kde je nakupují přímo od výrobkyně z Thajska. Cena nekvalitního produktu se pohybovala kolem 400 korun a kvalitní, krásně provedený váleček mě vyšel na 850 korun. Věřím, že váleček vydrží navěky.

Jak s ním pracovat

Váleček testuji asi půl roku a zapojila jsem do toho i mé pacientky, které bojují s lymfatickými problémy a kamarádky, které chtěly vyzkoušet „válečkový antiage efekt“. A ohlasy jsou opravdu dobré. Já zkouším obojí a musím říct, že výsledky jsou opravdu příznivé. Práce s válečkem by měla probíhat jednou, ideálně dvakrát denně. Pro antiage je nejdůležitější večerní masáž. Odlíčíte se a nanesete péči – krém, olej, podle toho, co má vaše pleť ráda.

Pak vezmete váleček a menší stranou pojedete od kořene nosu přes čelo nahoru, pak projedete čelo – vždy od půlky směrem ven – levá, pravá strana. Pak jemně pod očima a tváře, také směrem ven. Na závěr pak od středu brady po jedné i druhé čelisti, směrem k uším. Není třeba tlačit, váleček jemnou masáží aktivuje pokožku a také pomůže vstřebání kosmetických produktů. Podobně lehce lze provést i domácí lymfatickou masáž. Ta samozřejmě nenahradí ruční lymfatickou masáž u odborníka, ale je velmi nápomocná jako prevence.

foto: depositphotos.com/BestPhotoStudio

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.