Chcete pořádně zrelaxovat “na samotě u lesa” nebo vyrazit s dětmi na dovolenou, kde se zabaví a vy budete mít klid? Máme pro vás pár tipů, jak si skvěle užít prázdniny u nás v Čechách.

Relax na samotě

Pokud máte po krk ruchu velkoměsta a potřebujete opravdu vypnout, zkuste vyrazit do jižních Čech. Dobčické rybníčky jsou malé domečky na vodě nebo na stromech, které jsou stylové a vevnitř moderně zařízené. Líbit se tam bude rybářům, nebo třeba ženám, které potřebují meditovat a užít si procházek v přírodě. Krásné ubytování je vhodné i pro milence.

Peklo – ráj pro děti

Peklo je hotel pro rodiny s dětmi v Jizerských horách. Hotel je zaměřen na děti do šesti let, najdete tam několik herniček i krásné venkovní hřiště. Také je možné využívat vnitřní bazén. Hotel nabízí i tábory a další dětské akce.

Venkovský klid na biofarmě

Jste milovníci dobrého, kvalitního jídla a krásného prostředí na farmě? Zkuste pobyt na Biofarmě Slunečná na Šumavě. Krásné ubytování v lůně přírody nadchne milovníky domácího zvířectva – koz, oslíků, oveček – tedy asi hlavně děti. Ale také sportovní nadšence, lyžaře i cyklisty a samozřejmě turisty. Na své si přijdou i ti co milují bio sýry, zeleninu, ovoce nebo maso, kterým je kuchyně zásobovaná přímo z farmy.

Wellness pro každého

Krásný čtyřhvězdičkový hotel hotel v lázních Bělohrad nabízí krásné ubytování a výborné jídlo i pro milovníky zdravé stravy. Hlavní ale je luxusní wellness centrum, které nabízí nejrůznější masáže, kosmetiku, sauny, bazén a další věci, které si zamilujete. Hotel je luxusní, ale je možné si zaplatit výhodné balíčky. V okolí je možné vyrazit na krásné výlety.

Život na zámku

Pokud vás láká kouzlo starých časů a chtěli byste si užít život na opravdovém zámečku, zkuste vyrazit na dovolenou do Hotelu Chateau Kotěra, nového zámku poblíž Kutné Hory, který postavil slavný český architekt Jan Kotěra. Ubytovat se můžete v pravých zámeckých pokojích i v moderní oranžerii v zahradě zámku. Kromě krásného prostředí vás čeká i výborná kuchyně a také možnost masáží a sportovního vyžití.

Foto: archiv

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.