Již tento víkend vypukne African food festival plný chutí i zážitků. V rámci doprovodného programu k letní výstavě afrických soch čekají návštěvníky Botanické zahrady Prahy dva dny plné afrického jídla, pití, hudby, tance a módy. Pro děti je připraven speciální dětský koutek, dílničky nebo třeba divadlo. Podávat se budou exotické pokrmy z Konga či Pobřeží slonoviny, pro odvážlivce budu připraveny hmyzí speciality. Bohatý program se koná v sobotu i v neděli od 10.00 do 20.00 v Ornamentální zahradě a v expozici Stráň.
„Už potřetí v řadě pořádáme návštěvnicky úspěšný letní food festival. Po kuchyni Středomoří a Ameriky letos ve spolupráci s Ateliérem AfrickéSochy.cz představíme kulturu i kuchyni Afriky,“ říká Bohumil Černý z Botanické zahrady hl. m. Prahy. Výstava se koná pod záštitou Velvyslanectví Jihoafrické republiky v Praze.

Africké léto všemi smysly

Nejen chuťové buňky si během víkendu 14. a 15. července přijdou na své. Návštěvníky roztančí hudebně-taneční vystoupení umělců z různých koutů Afriky. Zájemci se budou moci na vlastní kůži vyzkoušet tradiční tance, zpěv i bubnování, které jim zaručeně rozproudí krev a navodí atmosféru pulzující africké divočiny.

„V představení, které vytvořil Issa Sadio Diatta ze Senegalu spolu s vynikajícím kanadským bubeníkem, zpěvákem a performerem Ephraimem Goldinem z Kanady a se členy skupiny BaToCu Moniky Rebcové, uvidíte současný i tradiční tanec západní Afriky a uslyšíte dynamickou hru na západoafrické bubny spolu se zpěvem původních melodií v afrických jazycích,“ vysvětluje Hana Homolková, jednatelka Ateliéru AfrickéSochy.cz a spoluautorka výstavy.

Projezte se Afrikou

Jak chutná kuchyně Konga? I to vám přiblíží African food festival v prostorách rozkvetlé zahrady. Ochutnáte též západoafrické speciality a dobroty z Pobřeží slonoviny, fair trade produkty, africkou kávu nebo osvěžující lahodné limonády. Kdo má kuráž, neměl by si nechat ujít nedělní kuchařskou show s vařením z hmyzu. Odvážlivci mohou
i okusit.

Program pro dětské návštěvníky

Pro děti je v sobotu nachystáno výpravné divadelní představení – dobrodružný výlet
za pohádkovým putováním africkou savanou. Potkají se se zvířátky, ale také s nebezpečím, které může číhat na každém kroku. V neděli se mohou těšit na představení Báry Polívkové
s drumbeny nazvané Letíme do cizokrajiny. Po oba dny je připravena také africká školička, kde si děti mohou udělat vlastní šamanskou masku, šamanský kámen a nechat se otestovat ze znalostí o Africe. Pro malé i velké děti budou otevřeny kreativní dílny.

Těšit se můžete například na kreativní tvoření pod vedením Radky Zellnerové, nazvané Volání Afriky. „Přijďte si vyrobit jedinečný šperk, znějící ozdobu do bytu nebo cokoli, co vás zrovna napadne při pohledu na spousty inspirativního materiálu, se kterým vás naučíme pracovat. Osaháte si semínka, tykve, korálky, provázky, kůži, skleněné střípky,“ zve na program Hana Homolková.

Otevírací doba červenec až září

Skleník Fata Morgana:
od 9.00 do 18.00 (út–ne, svátek)

Venkovní expozice:
od 9.00 do 20.00

Vinotéka sv. Klára:
od 13.00 do 21.00 (po–čt)
od 11.00 do 21.00 (pá–ne, svátek)

Podrobný program najdete na www.botanicka.cz.

FOTO: PR Botanická zahrada Praha

Redaktorka rubriky Relax na webu TÝDEN.CZ a editorka ŽenyDívky.cz. Ráda vaří, sportuje a miluje zvířata.