Máte motýlky v břiše? Na nose růžové brýle? Neustále se vznášíte v sedmém nebi? Ach jo, láska umí být tak krásná! Ale ouvej, když není opětovaná! Pak je to jen trápení. Je jedno, jestli je to váš soused, který ani neví, jak se jmenujete, má přítelkyni, ale vám se pokaždé rozklepou kolena, když se na vás podívá.

Nebo ten krasavec, se kterým jste líbala na jedné party, ale on se od té doby ani neozval… Nebo váš partner, který se na vás už po několikáté podvedl… STOP! Ať už je to v první chvíli jakkoli špatné a člověk si staví vzdušné zámky, někdy je prostě lepší udělat za tím tlustou čáru a jít dál, abyste mohla být zase konečně sama sebou a (jednou určitě) mohla potkat toho pravého. A jak odmilování funguje?

Nechte ho jít!

Rozhodla jste se, že pana „Nebožského“ pustíte konečně k vodě? Gratulujeme! Tak teď ale rozhodně nesmíte propadnout sebelítosti. Klidně si pobrečte, když to tak cítíte. Poslouchejte dokola  „Run“ od Leony Lewis a nebo do sebe nacpěte spoustu čokolády (samozřejmě kvalitní)! Při potížích s láskou je důležité, abyste svým citům dala volný průběh a nechala si dostatek času na to, aby mozek vše zpracovaa. Jen tak budete připravena udělat další krok a nechat ho pomalu jít.

Jediná podmínka: i smutnění musí někdy skončit! Pokud se vám nedaří dostat se z té černé díry,  měla by sis promluvit se svojí nejlepší kamarádkou a nebo vyhledat odbornou pomoc.

Dost bylo pláče! Teď rychle začneme s odmilováním!

1. KROK: „Pryč z mého života!“

Je nejvyšší čas, aby ten chlápek zmizel! To znamená, aby jste eliminovala všechny vzpomínky na něj. Jeho telefonní číslo a SMSky? Vymazat! Přátelství na Facebooku?
Zrušit! Fotky a další věci, které s ním spojujete? Vyhodit! Mise splněna?
VAŠE ODMĚNA: Tyhle akce jsou docela drsné. Takže hned po tom zavolejte svoji nejlepší kamarádku a nechte se utěšovat nebo si udělejte společně relaxační den.

2. KROK: „Pryč z mé hlavy!“

„Vždycky nosil tenhle svetr…“ „Bylo to tak hezký, když se mnou tancoval…“ „Chybí mi jeho modré oči…“ Tyhle vzpomínky se vám určitě stále dokola honí hlavou. Stop! Od teď nemají ve vaší hlavě vůbec co dělat! Udělejte si seznam věcí, díky kterým jste šťastná a které s ním nemají rozhodně nic společného, např. myšlenky na dovolenou a výlet s partou. Pokaždé, když se vám náhodou do myšlenek vloudí nepatrná vzpomínka na něj, řekněte hned DOST! A rychle si vzpomeňte na nějaký bod ze svého seznamu. Je přeci tolik hezkých věcí v životě! Svět se netočí jen kolem něj a zážitků, co jste s ním prožila. Mise splněna?
VAŠE ODMĚNA: Něco si dopřejte! Kupte si třeba lodičky, po kterých jste dlouho toužila, nebo novou rtěnku.

Rozchod je těžká věc, existují ale řešení.

3. KROK: „Tak skvělý zase nejsi!“

Pokud byl do včera ve vašich představách pan dokonalý, tak teď by to mělo být opačně. Uvědomte si jeho chyby a nedostatky. Můžete si to všechno i sepsat. Způsob, jakým si dává pryč vlasy z čela? Jako George Clooney pro chudé! Jeho smích? Trapas, jako by se zakuckal papoušek! A kromě toho, taky není nejchytřejší. Vyberte si jeho konkrétní nedostatky, klidně přehánějte a můžete si z něho dělat i trochu srandu. Mise splněna?
VAŠE ODMĚNA: Uspořádejte party „Na neshledanou“ a pořádně ho s holkami proberte a zdrbněte.

4. KROK: „Vydržet!“

Krok 1 až 3 už máte za sebou, dobře. Ale občas vás určitě přepadne smutek a depka. Například, když vám na mobil zavolá neznámé anebo skryté číslo a vy hned zadoufáte, že je to on. Nebo když přání prohlédnout si fotky na jeho profilu na Facebooku začne být nesnesitelné. Teď je potřeba, abyste byla silná! Ve slabých chvilkách byste měla zavolat svoji nejlepší kamarádku, aby vám rozmluvila případnou chybu a přivedla vás, pokud možno, na jiné myšlenky. Mise splněna?
VAŠE ODMĚNA: Uff, vydržet tohle není jednoduché. Proto si během této fáze můžete kdykoli dopřát nějakou radost. Co takhle filmové odpoledne nebo procházka po městě?

5. KROK: „Všichni z cesty, teď přicházím já!“

Teď je správný okamžik na to, vyměnit smutné zamilované písničky za něco živějšího a akčního a uvědomit si, jak skvělá jste! Domluvte si schůzku se svojí partou a podnikněte něco ulítlého, uspořádej akci pro svoje bývalé spolužáky nebo se přihlašte do kurzů tance! Hlavně zůstaňte pořád sama sebou! Radikální změna, ať už vzhledu, stylu nebo účesu, vám udělá radost, jen pokud to budete opravdu chtít a nebudete se za každou cenu stylizovat do někoho jiného. Mise splněna?

VAŠE ODMĚNA: Tu už teď nepotřebujete, protože už si zase dokážete život vychutnávat plnými doušky a máte se ráda taková, jaká jste. Aha, a kdo byl ten Marek, Tomáš nebo Honza, kvůli kterému jste před časem chtěla zhubnout pět kilo? Nebo jstesi přála větší prsa? Nikdo! Žádný chlap nestojí za trápení a navíc určitě brzy potkáte nějakého jiného pana Úžasného…

Foto: Profimedia.cz

Redaktorka časopisů POPCORN a Top dívky.