Rýma a škrábání v krku a kašel, to jsou mí věrní společníci celou zimu. Bohužel to zdědil i můj syn. Pro letošní zimu jsme ale našli řešení. Do bytu jsme si pořídili zvlhčovač vzduchu. A od té doby máme oba klid.

Optimální vlhkost vzduchu v místnosti by se měla pohybovat mezi 40 až 50 procenty, ale v topné sezóně často klesá. Následkem toho sliznice dýchacího ústrojí vysychají a jsou náchylnější na infekce. A astmatiky zmítají záchvaty. Řešením je právě zvlhčovač vzduchu.

My máme BAYBY BBH 8000. Vybírala jsem zvlhčovače na internetu a jakmile jej můj syn zahlédl, hned začal křičet: „Tohle, tohle, slon!“ A opravdu, svým vzhledem slona připomíná. Tak jako, vzhledově je to pěkné, ale co funkčně, nedala jsem se zmást líbivým designem.

Měla jsem podmínku, že chci ultrazvukový zvlhčovač, protože je pro domácnost s dětmi bezpečnější. Nehrozí riziko, že by opařilo horkou párou, která se odpařuje z těch parních. Ultrazvukové zvlhčovače totiž do prostoru rozstřikují mikroskopické částečky vody, které nijak neohřívají. A tenhle „sloníkový“ zvlhčovač vypouští tuto studenou páru chobotem, takže to vypadá, že slon stříká vodu a syna to baví i pozorovat.

Zatočte se suchým vzduchem, pořiďte si zvlhčovač

Nádrž na vodu pojme 3,7 litrů, to zaručuje, provoz až 12 hodin na jedno naplnění. Výkon zvlhčovače mohu jednoduše regulovat otočením ovládacího kolečka. Oceňuji také, že na to, že dochází voda mě upozorní LED kontrolka a když vodu nedoplním, tak se zvlhčovač sám vypne, takže nehrozí, že by se přehřál a způsobil požár.

Jeho výkon dokáže ovlivnit klima v místnosti do 25 m2, takže plně dostačující pro běžný pokoj české domácnosti. Mile mě překvapila i jeho nehlučnost (méně než 35 dB). Klidně mohu zvlhčovač nechat běžet celou noc a syn spí klidně dál. A v neposlední řadě oceňuji, že nemusím dokupovat žádné další filtry.

Druhý zvlhčovač od BAYBY BBH 8010 připomíná květinu a tomu i odpovídají jeho některé další funkce, kupříkladu nádrž na vodu je sice menší (2,3 l), ale umožňuje přidat esenciální oleje, takže pak jím rozstřikovaná pára krásně voní – jako květina. Menší nádrž, ale tím pádem umožňuje kratší dobu provozu – 7,5 hodiny, na vypaření vody vás také upozorní bezpečnostní LED kontrolka a zvlhčovač se vypne. Dalším, co podporuje přirovnání tohoto zvlhčovače ke květině je i to, že LED uvnitř zvlhčovače mění barvy a samozřejmostí je také jeho tichý chod, spíš takový bílý šum, který je malým dětem příjemný a uspává je. Ostatní parametry květiny jsou stejné jako u Slona.

Květinu určitě díky možnosti přidat esenciální oleje ocení maminky, které věří v sílu aromaterapie.

Ať už si vyberete slona nebo kytku, získáte do své domácnosti funkčního líbivého společníka, který pomůže zlepšit klima vaší domácnosti.

Zatočte se suchým vzduchem, pořiďte si zvlhčovač