Pořád někam chvátáme a odpočinku bývá v našem životě jako šafránu. Přitom naše tělo i mysl potřebuje relax. Ideálním způsobem je thajská masáž! Nejen, že na chvíli vypnete, ale zbavíte se také únavy a svalového napětí, podpoříte i krevní a lymfatický oběh. Aby byla tato procedura co nejvíce efektivní, zkuste dodržovat pár zásad.

Dobře plánujte

Projděte si diář a masáž naplánujte tak, abyste pak měla dostatek času na odpočinek. Ideálně v den, kdy už nebudete muset běžet na žádnou schůzku, nebo vás nečekají žádné větší stresující povinnosti. Nacpat masáž mezi dvě důležitá jednání není vůbec ideální, neužijete si jí tak, jak byste chtěla. Na místo pak dorazte s předstihem, alespoň 10 min., abyste měla dostatek času vydechnout“ a naladit se na odpočinek.

Vyberte správně

Existuje více druhů thajských masáží. Například v pražském studiu Zenergy Thai Massage můžete vybírat z deseti druhů účinných procedur. Pokud zvolíte klasickou thajskou masáž, zvanou také jako jóga pro lenivé, budete zřejmě přemýšlet, kde se v rukách drobných Thajek bere tolik síly. Masérka vyvíjí tlak na bodech vašeho těla, které současně i protahuje. Pro odlehčenější variantu na odstranění stresu vybírejte masáž s olejem. Za pomoci aromatického vonného oleje je celé tělo masírováno od chodidel až po hlavu. Mezi další varianty procedur patří masáž hlavy, která je spojená s akupresurní technikou na šíji, dále masáž zad, masáž rukou a to od ramen až po konečky prstů, masáž chodidel nebo regenerační masáž po sportovním výkonu. Pokud si vy nebo partner přejete romantiku, objednejte se na masáž pro dva za svitu svíček. Dveře zde nemají zavřené ani nastávající maminky. Speciálně pro ně se nabízí masáž, která zbavuje bolestí v namáhaném kříži a působí proti vzniku strií. Masáž si v Zenergy rozhodně užije každý z vás, bez rozdílu věku a pohlaví.

Co ještě?

Již při příchodu se snažte zahodit veškerou negativní energii, přišli jste si odpočinout. I po skončení masáže nespěchejte, zvedněte se pomalu a tělo nechte rozhýbat. Dopřejte si čas jen pro sebe. Vypněte si telefony a relaxujte. Na masáži zahoďte z hlavy veškeré starosti, zanechte je před branami masážního salónu. Tenhle čas patří jen vám, tak si ho užijte!

Foto: ZENERGY

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.