Boty, jež v šedesátých letech minulého století proslavila herečka Audrey Hepburn, a které s oblibou obouvají i stylové Pařížanky, se opět hlásí o slovo. Pořiďte si do svého botníku mokasíny, neuděláte chybu.

Mokasíny již dávno nejsou pouze volnočasovou obuví. Díky své pohodlnosti a elegantnosti se ujaly i pro nošení do kanceláře, ale třeba i na formální akce. Nejste-li vyznavačka vysokých podpatků, ale váš outfit vyžaduje společenskou obuv, mokasíny jsou sázkou na jistotu. Hodí se jak ke kalhotám, nejlépe těm, které končí nad kotníky, tak k sukním.

Letošní jaro se nese ve znamení zemitých tonů. Vyzkoušejte mokasíny v nude béžové, korálové, žluté či hnědé. Zemité tóny se perfektně hodí kombinovat s modrými slim džíny nebo bílým outfitem v podobě hladkého trička a kraťasů či sukně. Ta se hodí buď volná v midi délce nebo upnutá nad kolena.

Tip stylisty: Pokud jste se našla v posledních trendech, jistě vám v šatníku nechybí kožená mini sukně. Oblečte k ní světlou romantickou halenku a obujte mokasíny, nejlépe v zemité barvě, jako je béžová nebo hnědá. Vytvoříte nečekaně stylový kontrast.

Máte-li toho na programu během dne víc a čekají vás různé pochůzky, zkuste ke kostýmku obout místo lodiček mokasíny. Uvidíte, že pohodlí je mnohdy přednější, ale parádu uděláte stejně.

 

Tip stylisty: Ke krátkým sukním či kraťasům je lepší volit světlejší odstíny bot. Černé nebo tmavé mokasíny by na holých nohách vypadaly příliš tvrdě.

Mokasíny se navíc vyznačují nízkým podpatkem a kvalitnější podešví, než kterou nabízejí třeba baleríny. Zapomeňte na bolavé nohy uprostřed pracovního shonu a pořiďte si mokasíny. Barevná i stylová škála je nepřeberná, a tak si jistě vyberete i vy.

Foto: pixabay.com/Free-Photos

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.