Na dobu prázdnin připravili v Národním zemědělském muzeu Kačina program zaměřený především na rodiny s dětmi. Jednorázové akce i pravidelně se opakující programy budou probíhat do konce prázdnin. Zámecký park se letos stal jedním z míst letní soutěže České televize Rozbzuč Déčko.

Prázdninoví návštěvníci muzea českého venkova na zámku Kačina se pomocí příběhů dozví, jak se žilo v zámeckých komnatách, hospodařilo v podzámčí, kde žili místní vodníci i o tisících vzácných knih v knihovně či hraběcích dětech na prknech zámeckého divadla. A najde se i mnoho dalších důvodů proč navštívit nejkrásnější empírový zámek v Česku. V letošním roce byla například v zámeckém parku otevřena naučná stezka o zdejších unikátních druzích hmyzu. Po dobu prázdnin je zámecký park také jedním z míst, které děti mohou navštívit v rámci letní soutěže České televize, letos nazvané Rozbzuč Déčko a věnované právě záchraně hmyzí říše.

Z prázdninových pravidelně se opakujících akcí nabízí zámek Kačina představení Květovaný hrnek komtesky Karolíny, Pohádkový zámek či noční prohlídky Mnoho povyku pro divadlo a oživené sobotní prohlídky Kde je Rudolf?. Netradiční pohádková představení mají pobavit, ale také poučit a nabídnout možnost zažít národní kulturní památku a její historii. Novinkou roku 2019 jsou pak noční prohlídky, které budou na Kačině probíhat každou druhou sobotu od 20 a 22 hodin. Během nich mohou návštěvníci sledovat hraný příběh o Rudolfu Karlu Chotkovi, zakladateli kačinského zámku i zámeckého divadla. „Život šlechty před dvěma sty lety, bezstarostný čas letních slavností, divadel, bálů a projížděk v zámeckém parku – to vše nemusí být jen historií. Alespoň něco z toho mohou návštěvníci areálu Kačina prožít na vlastní kůži a s trochou fantazie se přenést do časů hraběcí rodiny Chotků. Příběhy vyprávějí i staleté stromy v anglickém parku, které pamatují pikniky, projížďky v kočárech a na lodičkách, tajná dostaveníčka a nocí se linoucí tóny z tanečního sálu,“ uvádí letní program ředitel Národního zemědělského muzea Kačina Pavel Douša.

Hradozámecká noc na Kačině

V sobotu 24.8.2019 na vás čeká 17:00 piknik v trávě a módní přehlídka empírových kostýmů na nádvoří. Poslechnout si můžete v čase od 19:00-19:50 smyčcový kvartet v Chotkovské knihovně a podívat se na divadelní vystoupení Romeo a Julie.

Od 20:00-21:00 Sestry Havelkovy-před zámkem, vokální trio za doprovodu jazzové a taneční hudby.

 

foto: archiv Kačina/ pixabay/ivabalk