Lenka Požárová, zkušená autorka oceňovaných kuchařek i řady kulinárně-cestovatelských článků se vrhla do nového projektu. Aktuálně připravuje unikátní knihu s názvem Londýn prostě žeru, jež netradičně představuje metropoli, ve které sbírá zkušenosti už přes dva roky. Střídat se v ní budou kapitoly o tom, co dělá Londýn Londýnem s kapitolami kde, co a proč ochutnat. To vše bude navíc protkané spoustou krásných fotek.

Kniha je určená náruživým obdivovatelům Londýna i těm, kteří tam ještě nikdy nebyli. Čtenáři se v ní dozví spoustu zajímavostí, které jsou pro běžné turisty zahaleny rouškou tajemství. Lenka se s nimi podělí například o to, kde se dá objednat obří sendvič plněný steakem a čím ho mají zapít místo Plzně. Dále pak prozradí i to, kde si dát morkové kosti pečené v pálivém kokosovém mléku, kam chodí londýnští gentlemani na tradiční oběd, kde dělají lahodný salát s papájou a kokosem nebo v jaké zapadlé pekárně si dát makový croissant plněný citronovým krémem.

„Čekejte všechno jen ne nudného průvodce,” říká s úsměvem Lenka. „Nebudu vás tahat po památkách, ukážu vám to, co objevuju, když se toulám Londýnem. Samozřejmě s foťákem na krku. Kapitoly s tipy, kam a proč zajít do té či oné hospody, baru, kavárny, restaurace či stánku prokládám kapitolami o životě v Londýně. Chybět nebude ani povídání o kloboucích, historii gentlemanských klubů, řece Temži, parcích, lidech nebo ikonických telefonních budkách. Jsem zvědavá, dávám se do řeči s náhodnými lidmi, proto se tu často dozvídám zajímavosti, o které se podělím v knize,” popisuje knížku Lenka Požárová.

Kniha Londýn prostě žeru se v současné době snaží vybrat finance na realizaci pomocí sbírky na crowdfundingovém serveru Hithit.cz. Zájemci, kteří se rozhodnou přispět, si mohou vybrat z celé řady zajímavých odměn. Kromě samotné knížky je k dispozici například vstup na VIP křest, soukromé setkání s Lenkou v kavárně, beseda s promítáním a diskusí nebo takové lahůdky jako tříchodová večeře připravená Lenkou nebo netradiční labužnická procházka po Londýně s Lenkou jako průvodkyní.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.