Podle nás je flirt nevinná a nezávazná hra, jejímž cílem je pobavit se a zvednout si sebevědomí. Svádět a flirtovat tedy můžete, ať jste svobodná, nebo zadaná. A nemusíte mít přitom žádné výčitky svědomí.

Se svými kamarádkami neustále řešíme, jestli je flirt nevěra nebo není. Nelze na to získat jednotný názor. Jediné k čemu jsme za léta dohadů dospěly, je, že pokud flirt zůstane opravdu jen nevinným flitrem, je to v pořádku. Protože vaše „ženské já“ schované pod povrchem vzorné matky prostě volá po malém dobrodružství. Tak si to užijte a bez výčitek. Nikde totiž není psáno, že když prohodíte pár slov s někým, kdo se vám líbí, zasloužíte si zavržení. To, že si ověříte zájem o vaši osobu, ještě neznamená, že s dotyčným automaticky skončíte v posteli. Nebo třeba ano, kdo ví. Ve chvíli, kdy poprvé upřete oči  na atraktivního chlápka u vedlejšího stolu, je úplně jedno, jestli zůstane jen u pohledů, úsměvů, bude následovat výměna telefonních čísel, sex a případně mnohem víc.

Pravidla flirtu:

1) Abyste někoho zaujaly, je velmi důležitý oční kontakt. Neznamená to ovšem, že budete na dotyčného zírat nepřetržitě půl hodiny. Koukejte se, ale vždy jen chviličku, dokud se vaše pohledy nepotkají. Ve chvíli, kdy se ta stane, letmo se usmějte. Pohled, který on věnuje vám, prozradí, jestli jste ho také zaujala.

2) Úsměv prakticky hned navazuje na oční kontakt. Ve chvíli, kdy se na vás protějšek také usměje, je vše na dobré cestě. Pokud chcete dát někomu najevo, že se vám skutečně líbí, nebojte se více usmát.

3) Používejte typicky ženská gesta. Pohazujte s vlasy, hrajte si s jednotlivými pramínky, dotýkejte se svého obličeje. Ve chvíli, kdy se s objektem svého zájmu bavíte tváří v tvář, věnujte mu také pár letmých dotyků. Dotkněte se pro začátek třeba jeho ruky či ramene.

Je jen na vás a vašem protějšku, kam až necháte flirtování dojít. Z nevinného laškování může vzniknout láska jako trám. Na druhou stranu, pokud si nechcete komplikovat život, zůstaňte u nevinných pohledů či úsměvů, které věnujete třeba sousedovi z vedlejšího vchodu. Budete se rázem cítit atraktivní, žádoucí a spolehlivě se vám zvedne nálada. A zlepší se také váš vztah k partnerovi doma…

Foto: Profimedia.cz

Šéfredaktorka časopisů POPCORN, Top dívky a webu ŽenyDívky.cz.