Tibet je od nás sice daleko, ale díky své pohnuté historii a nepřehlédnutelné postavě Jeho Svatosti dalajlámy, je nám přesto hodně blízký. V České Republice je také několik společností, které se v pomoci Tibetu angažují. Nás zaujal MOST ProTibet – pomůžete jejich prostřednictvím i vy?

Aktivity této obecně prospěšné společnosti sleduji už léta. MOST ProTibet organizuje dlouhých 16 let Festival ProTibet, který se, velmi sympatickou formou filmů, přednášek, besed, výstav a dalších akcí, snaží přiblížit zájemcům tibetskou historii a kulturu. V březnu 2019 si připomeneme už 60. výročí povstání Tibeťanů v Lhase a tak se bude festival symbolicky konat na 60. místech naší republiky.

Akce pro Tibet

MOST ProTibet nabízí mnoho zajímavých možností, jak pomoci, jsou tady adopce pro Tibet, můžete se přidat k běhu pro Tibet, ale také nakoupit sobě i svým blízkým šperky, módu, koření nebo rituální předměty v internetovém obchůdku na stránkách MOST Pro Tibet. Jako novinku tihle podnikavci připravují HitHitovou kampaň (hithit.cz), která se bude snažit sesbírat finance na tvorbu dokumentárního filmu o 60. výročí tibetského odporu proti čínské okupaci. Dále nás čeká listopadová akce Kozy se nažerou a nomádi zůstanou, na giving-tuesday.cz

Více o tom, jak můžete pomoci právě vy zjistíte na www.protibet.cz

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.