Děti stavebnici Lego prostě milují! Populární hračka má své muzeum přímo v centru Prahy, které je svou rozlohou 420 m² i svým počtem exponátů největší v Evropě. Vítejte do inspirativního ráje z více než 1 300 000 kostiček.

V tomhle hravém muzeu na děti čekají nejen dobrodružství pirátů s jejich krásnými loděmi nebo souboje odvážných rytířů, ale třeba i pohádkový svět Harryho Pottera nebo výpravy Indiana Jonese. Malí návštěvníci se tu navíc setkají také s unikátními vesmírnými loděmi Star Wars i se světoznámými historickými památkami.

V Muzeu Lega se pro děti i dospělé otevírá rafinovaný svět mechanismu Lega technik, modelů moderních i starých lokomotiv, jezdících vláčků a dalších dopravních prostředků. Překvapením bude objevení podoby stavebnice Lega z dob našich rodičů, protože nejstarší exponáty pocházejí už z roku 1958. Vystavené modely jsou označeny rokem výroby a počtem kostiček, ze kterých byly složeny.

K dispozici je celkem 20 tematických expozic a 2500 unikátních modelů, od roku 2015 je zde k vidění také nová dominanta Prahy, proslulý Orloj. V dětském koutku je po prohlídce výstavy prostor pro to, aby si děti postavily své vlastní modely, mohou si dokonce pořídit i stavebnici dle vlastního výběru ve velmi rozmanitém a skvěle vybaveném Lego shopu.

Foto: profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.