Praha už po osmnácté zažije velkolepou oslavu života, zdraví, solidarity i naděje. Letošní Avon pochod odstartuje opět ze Staroměstského náměstí, a to 9. června přesně v pravé poledne. Cílem pochodu, do kterého se opět zapojí desítky tisíc lidí, je tradičně ostrov Štvanice, kde bude připraven doprovodný program.

Návštěvníky čeká i letos symbolická tříkilometrová trasa, která vede ulicemi Pařížská, Čechův most, nábřeží Edvarda Beneše, nábřeží Kapitána Jaroše, Hlávkův most a ostrov Štvanice. Zvládnou ji bez problémů i maminky s kočárkem, rodiny s dětmi i čtyřnozí mazlíčci.

Vstupenkou na pochod za zdravá prsa je charitativní tričko Klára, které navrhla módní návrhářka Klára Nademlýnská. K dostání je v dámské, pánské i dětské variantě, kterou zdobí nový maskot akce. „Chtěla jsem pro kluky a holky udělat něco nového, nevšedního a veselého. A věřím, že s myškou se mi to povedlo. Nejdůležitější ale je, že ta trička pomáhají, a proto jsem se také do projektu zapojila,“ vysvětlila Nademlýnská. Cena trička je 399 Kč, dětská varianta stojí 319 Kč a dárkem je stylová Avon taška.

V cíli – tedy na ostrově Štvanice – čeká účastníky stage, na které vystoupí několik hudebníků a kapel. Patří mezi ně třeba Lake Malawi, Polemic, Václav Noid Bárta či David Deyl. Vrcholem letošního pochodu bude píseň s názvem You raise me up, na kterou se budou vypouštět balonky.

A jak nové Avon tričko nosit? Podívejte se na tipy od blogerek z A Cup of Style.

Klára Nademlýnská a její tričko

Klára odstartovala svou kariéru před třiceti lety v Paříži a od té doby patří k nejznámějším českým návrhářům. Pro její tvorbu je typické prolínání křehké ženskosti s tradiční krejčovinou. Modely jsou stylově jednoduché a čisté, plné ženskosti, moderní a nadčasové.

Dámské tričko je tradičně k dostání ve dvou velikostech – S/M a L/XL a je vyrobeno z 35% bavlny a 65% polyesteru. Klára zvolila kombinaci nepravého véčkového výstřihu a moderního oversize střihu vhodného ke všem typům kalhot, sukni i legínám. Výrazným prvkem je saténová stuha všitá na zádech (která symbolizuje Avon stužku) i pro Kláru typické dopředu přetáhnuté švy.

Pánské tričko Klára vyrobené ze stoprocentní bavlny je nadčasovým modelem určeným nejen pro pány, ale rovněž pro ženy. Klára zachovala střih dámského trička, ale ubrala na výraznosti. I pro pánské tričko je charakteristická bavlněná stuha našitá na zádech a dopředu přetáhnuté švy. Pánské tričko je symbolem
jednoduchosti a elegance.

Klára pro tuto příležitost navrhla i nového maskota myšáka, kterého s radostí poprvé představuje na dětském tričku. I u dětského trička zůstala věrná jednoduchému střihu a 100% bavlně. Dětské tričko v živé tyrkysové barvě je určeno pro děti od 3 do 12 let.

Foto: Facebook/Avon pochod

Redaktorka rubriky Relax na webu TÝDEN.CZ a editorka ŽenyDívky.cz. Ráda vaří, sportuje a miluje zvířata.