Chladné a sychravé období je tu. Kromě pohádkově zbarveného listí se může zdát, že s podzimem přichází jen nevlídné počasí, únava a smutek. Omyl. Namíchejte si vitamínovou bombu, zahalte se do stylových huňatých svetrů a vyrazte do přírody. Máme pro vás 5 osvědčených rad, jak zažehnat podzimní melancholii.

Vyrazte do přírody

Pobyt v přírodě má na lidskou psychiku velmi pozitivní vliv. Ať už vám bude dělat společnost váš čtyřnohý mazlíček nebo nejlepší kamarádka, vyrazte do přírody. Nezáleží na tom, jestli se rozhodnete jít si zaběhat nebo zvolíte procházku. Čerstvý vzduch vám udělá dobře. Abyste kvůli nevlídnému počasí nemusela měnit vaše plány, dostatečně se oblékněte a dbejte i na správný výběr bot.

Pohorky Annapurna, prabos.cz, 3890 Kč.

Virózy nemají šanci

Po zaslouženém výšlapu je čas se odměnit – třeba návštěvou vaší oblíbené kavárny, kde se můžete zahřát šálkem dobré kávy a rozmazlit chuťové pohárky třeba poctivým domácím koláčem. Do svého jídelníčku zařaďte i dostatek vitamínů, ať virózy nemají šanci. Jezte dostatek ovoce a zeleniny a vařte si domácí čaje. Ten si můžete namíchat např. z lyofilizovaného ovoce neboli ovoce sušeného mrazem, které má lahodnou chuť a je bohaté na vitamíny.

Náš tip: Zalijete ovocnou směs VitaCup, 50 Kč, horkou vodou v hrnečku a „zavrtejte se“ do postele s oblíbenou knížkou. Pocit štěstí je na světě.

Hýčkejte sebe a svůj domov

Je důležité si najít čas sama na sebe a rozmazlit tělo i mysl. Udělejte si radost a pořiďte si třeba nový huňatý svetr nebo přírodní voňavou kosmetiku. Dopřejte si také pravý relax díky horké koupeli s přírodními oleji nebo koupelovou solí. Pocit útulného domova vám skvěle navodí také svíčky, dekorace na zeď, hřejivá deka a polštáře.

Starosti na hlavu jiných

Během podzimních měsíců, kdy bývá už brzy tma, se energie navíc hledá těžko. Tím spíš, když vám diář s úkoly, do kterých se vám ani za mák nechce pouštět, praská ve švech. Vše zabere spoustu času. V dnešní době naštěstí existují služby, které vám pomohou s činnostmi, s nimiž nechcete ztrácet čas nebo se vám zkrátka nechtějí dělat. „myTimi je osobní pomocník pro všechny, kteří chtějí efektivně využívat svůj čas a soustředit se na důležité věci. Zákazníkovi může pomoci téměř s čímkoli, na co si vzpomene. Nakoupí dárky, doporučí restauraci, naplánuje výlet nebo zajde na úřad,“ říká Jan Skovajsa, zakladatel projektu myTimy.

Výletujte

Cestujte a poznávejte nová místa s rodinou a přáteli. Vydejte se společně na houby, wellness pobyt nebo na vánoční nákupy do některé z nedalekých metropolí. Ať už se chystáte kamkoli, dopřejte si komfort na cestách. „Každá žena má svůj vlastní vkus a své specifické potřeby. Chystáte-li se na výlet s celou rodinou, pak je pro vás ideální robustní bezpečné auto s velkým úložným prostorem,“ radí Jitka Jechová z Toyoty.  (Ideálním parťákem na podzimní výlety je stylové C-HR. Designový crossover, jenž vás nezklame v žádných podmínkách – cena vozu od 494 900 Kč).

Foto: pixabay.com/albertoadan

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.