Každá žena je jedinečná. Každá z nás je rovněž krásná. Svůj půvab podtrhujeme líčením, střihem a úpravou vlasů a pečlivě voleným outfitem. Lze však udělat ještě trochu víc: vybrat si vhodné doplňky, a to především šperky. 

Uvažujete, jak zdůraznit svůj styl pomocí klenotů? Nechte si od nás poradit. Jediným pravidlem, na kterém skutečně záleží, je to, abyste se cítily dobře. Hledejte kousky, které se vám opravdu líbí a nenechte si určovat módními časopisy, co nosit. Využijte je pro inspiraci, ne však jako manuál.

Vrstvení šperků

Nejlepšího výsledku docílíte, pokud se zaměříte na jeden typ šperku. Elegantně vypadá několik náhrdelníků různé délky, například s barevnými přívěsky z drahokamů. Na útlá zápěstí upozorní navrstvené náramky, ať už z jednoho typu kovu, nebo více druhů. Žluté zlato a stříbro se k sobě hodí, nikdy ale nekombinujte kousky z ušlechtilých materiálů s lacinou bižuterií. Výsledný dojem byste zkazily. Zajímavě působí i více prstýnků, věřte však, že k prstenu s diamantem už se další obroučky s nejtvrdším nerostem nehodí. Dovolte výjimečnému kameni zazářit.

Netradiční šperky

Co si pod tímto pojmem představit? Tak třeba diamanty a drahokamy, které nespatříte na každém druhém přívěsku, svatebním kroužku nebo náušnicích. Otevřete svoji mysl a srdce salt’n’pepper a barevným diamantům. Seznamte se třeba s diopsidy a zelenými onyxy, nebo i padparadscha safíry a tsavorit granáty. Poznejte kouzlo neobvyklých brusů a tvarů, jež dokáží podtrhnout vaši osobnost. Vždyť místo na slunci nepatří pouze kulatým briliantům, ale i routám a kabošonům. Jestliže máte rády vintage a barvy, neopomeňte ani enamelové šperky, které rozzáří především monochromatické outfity.

Symbolické šperky

Milovnice horoskopů zajisté nedají dopustit na modely s drahokamy podle měsíce narození. Budoucí nevěsty se zase zhlédnou v eternity prstenech z bílého zlata, případně jiného odstínu tohoto kovu nebo platiny, které odkazují na věčnost trvání svazku. Podobně dokonalé uzavřené kruhy symbolizují karmu, ležaté osmičky nekonečno, stromy život apod. Promítněte si do klenotu to, co je vám blízké, a pokud to klenotníci nenabízejí, nechte si šperk vyrobit na zakázku. Vystoupíte tak z davu svojí originalitou a jedinečností.

V krátkosti by se dalo říci, že šperky a doplňky korunují outfit. Vždy byste měly dbát na to, abyste kombinovaly kousky, ve kterých se cítíte dobře a přirozeně. I sebelepší a sebedražší klenoty podle aktuálních trendů vám nezaručí proměnu v módní ikonu, jestliže nebudou odpovídat vašemu vlastnímu vkusu a povaze.