Hledáte místo, kde si s rodinou užijete zábavu a zároveň naučíte své ratolesti poznávat tajemství lesa? Navštivte centrum dětské a rodinné zábavy v šumavských lesích. Výhledy ze Stezky korunami stromů Lipno jsou na podzim úžasné a zároveň je ještě příjemné počasí pro zábavu v Království lesa.

Na Lipně sezona nikdy nekončí. Rodinný zábavný park Království lesa přichystal pro nejmenší návštěvníky na každou sobotu v září a říjnu bohatý doprovodný program. Babí léto je na Šumavě kouzelné a les hraje všemi barvami. Spojení Království lesa a Stezky korunami stromů Lipno tak nabízí ideální kombinaci pro rodinný výlet.

Lipenský rodinný park Království lesa v září a říjnu láká na víkendové doprovodné aktivity. Děti se spolu s rodiči mohou těšit na Lesní výtvarný ateliér NeTvor, divadlo Potulného čajovníka, artistický workshop Bude Cirkus nebo kejklíře Vojtána. Každou sobotu v září a říjnu bude totiž v Království lesa probíhat bohatý celodenní program.

Rodinný zábavní park Království lesa je určen pro rodiče s dětmi. Především těm menším má hravým způsobem přiblížit to, co se odehrává v nižších patrech lesa. Na rozdíl od Stezky korunami stromů, která návštěvníky vede mezi vrcholky šumavských velikánů. Rozsáhlá lanová centra připomínají stezky pro veverky, kuny, jezevce nebo lišky. Děti tak mohou odhalit tajemství skryté v útrobách lesa a zároveň se naučit rozeznávat stromy nebo zjistit, jaké vlastnosti má dřevo. Budou poznávat zvířecí stopy a pochopí zákonitosti života lesního společenství. V Království lesa se dá pohodově strávit celý den, ale ideální je kombinace se Stezkou korunami stromů Lipno.

K lesnímu areálu se lze dostat buď lanovkou, stezkabusem, nebo po vyznačené pěší cestě.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.