Český národ je smutně „proslavený“ nošením nevhodných ponožek do sandálů a jiných letních bot. Kdo nikdy nehřešil, ať hodí kamenem. Pojďme tedy v novém roce světu ukázat, že umíme nosit ty správné ponožky do správných bot! Posledním trendem jsou totiž veselé ponožky, vhodné jak pro volný čas, tak do práce. Ano, barevné ponožky si rozumí jak se sukní, tak skvěle doplní i pánský značkový oblek. Je to takový barevný dresscode dneška, kterého se není proč bát.

Je však nutno dodat, že barevné ponožky jsou více oblíbené u mužů a je fajn, že ani čeští pánové nezůstávají pozadu. Například přidáním se do výhradně pánského Klubu Pánů z Ponožkovic, naleznete každý měsíc v poštovní schránce jeden pár pestrobarevných ponožek, jejichž design navrhuje Nejvyšší ponožková rada a jejich provedení je vždy unikátní.

 

Českou stálicí je i SocksInBox designérky Ivy Neumanové. Jak název napovídá, ponožky dostanete v úžasných kartonových krabičkách, takže se skvěle hodí i jako dárek

 

Originální design najdete i u další české značky Toe Story, kde si k ponožkám můžete vybrat i tkaničky do bot téže barvy.

 

Švédská firma Happy Socks pravidelně spolupracuje s designéry z různých zemí. Jedním z nich byl i český výtvarník PastaOner. Svůj outfit můžete oživit i limitovanou edicí ponožek s motivem Beatles

 

Milovníky českého designu nadchnou i hravé ponožky od značky We are Ferdinand. Jak sami o sobě říkají, jsou výstředně decentní a osobité outfity nepřehluší, ale doplní.

 

Foto: archiv firem

Redaktorka webu Ženydívky.cz. Miluje design, hlavně ten český a módu.