Pokud si na otázku, zda nosíte velikost podprsenky 75 B, odpovíte ano je to na zamyšlenou. Velikost 75 B je doslova magická. Pro pány je to často jediná velikost, kterou u podprsenek znají. V dámském kolektivu je to ona kouzelná velikost, kterou máte buď vy sama, nebo většina vašich kamarádek. Jak je ale možné, že ženy různé postavy a velikosti skončí zároveň u stejné velikosti podprsenky?

Za vším stojí neznalost

Podprsenka Panache Sport, 1489Kc.

Zkuste si matně vzpomenout, jak jste vybírala svoji první podprsenku. Pravděpodobně jste nebyla v obchodě, kde by vám s velikostí poradili. Možná jste si, stejně jako většina žen, šla vybrat sama a sáhla jako první právě po velikosti 75 B. A když to úplně nesedne, tak zkusíte třeba 80 B nebo 75B. Když ji mají všichni, tak se do ní přece musíte vejít taky, nebo ne?

Bohužel většina obchodů se spodním prádlem ve své nabídce velikostí promítá neznalost žen v tom, jak zvolit správnou velikost podprsenky. Běžně tak v obchodech najdete zhruba 15-20 velikostí podprsenky. Zamyslete se ale nad tím, jak různá jen ženská postava. K běžným konfekčním velikostem si přičtěte také různé velikosti poprsí a vyjde vám jasná rovnice – jedna velikost ani deset velikostí nemůže nikdy sednout na všechny typy postavy.

Ze 75B na 70E aneb rychloplastika

„Když si jde žena nechat poprvé poradit s velikostí podprsenky, často zažije něco podobného „rychloplastice“. Největší chybou, kterou ženy dělají je, že volí příliš volný obvod podprsenky a malé košíčky. To znamená, že když poté ženu oblékneme do správné velikosti, často se změní také písmenko košíčku. Třeba z velikosti 75B na 70E,“ říká Karolina Tomascová, majitelka obchodu Správná podprsenka.

Podprsenka Panache Sport, 1489Kc

Karolina také uvádí, že často bývají rozdíly mnohem větší a že by se ženy neměly tolik soustředit na velikost košíčku. „Velikost košíčku se mění v závislosti na obvodu podprsenky, to znamená, že například 75B a 70C budou podprsenky různě pevné v obvodu, ale košíčky budou mít velikostně totožné. Ženy se někdy děsí většího písmenka, a proto se jim snažíme vysvětlit, že je lepší se soustředit na to, aby podprsenka skutečně správně seděla a plnila svoji funkci. Velikost podprsenky je vždy spíše orientační a i mezi výrobci jsou v nich velké rozdíly,“ doplňuje Karolina Tomascová.

Jakou velikost podprsenky mají ženy nejčastěji

Karolina se nám také svěřila, že z praxe rozhodně není velikost 75B nejprodávanější velikostí. V obchodech Správná podprsenka se nejvíce prodávají velikosti 70E, 75E nebo 65FF. Nikdy není pozdě najít padnoucí podprsenku. Třeba právě i vy budete překvapená, jaká je vaše správná velikost.

Poukázku na nákup spodního prádla do obchodu Správná podprsenka v hodnotě 1000 Kč mohou vyhrát dva soutěžící. Soutěžit bylo možné do neděle 10. června 2018. 

Nápovědu najdete zde.

Výherci: P. Skála, J. Štěpániková

Foto: www.spravnapodprsenka.cz

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.