Všichni bychom měli do své stravy zařadit vlašské ořechy, protože jsou to plody s mnoha prospěšnými vlastnostmi, navozujícími dobrou náladu. Pokud jsou konzumovány v mírném množství, jsou skvělým občerstvením pro osoby, které se rozhodly pro některou z diet, která pomáhá udržovat váhu pod kontrolou.

Jak všichni vědí, jedná se o plody ve tvrdé, dřevité skořápce. Mohou být konzumovány čerstvé, přímo v období, kdy dozrávají, nebo sušené. Běžný prodej vlašských ořechů v sušené podobě je celoročně v supermarketech a v obchodech se zdravou výživou. Příznivá cena vlašských ořechů je jedním z faktorů, který může lidi motivovat k pravidelné konzumaci. Chutné ořechy vlašské se konzumují ideálně jako malá svačinka, samotné, nebo v kombinaci s jiným sušeným ovocem, s celozrnnými výrobky a s jogurtem.

Vlastnosti vlašských ořechů

Čerstvé i sušené loupané vlašské ořechy mají mnoho užitečných vlastností pro naše zdraví. Jsou především bohaté na minerální soli (hořčík, draslík, železo a vápník), vitamíny (zejména vitamin E, kyselina listová a vitamíny B) a bílkoviny. 

Obsahují také zdravé omega 3 mastné kyseliny které pomáhají snižovat hladinu LDL cholesterolu. Vliv vlašských ořechu na zdraví je daný i tím, že jde o silný antioxidant, který ovlivňuje imunitní systém.

Výhody vlašských ořechů

Běžná cena loupaných vlašských ořechů je určitě vyvážená všemi pozitivními přínosy pro lidské zdraví. Obsažený vitamín B1 reguluje energetický metabolismus, podporuje fungování nervového a svalového systému.  Vitamín B6 posiluje imunitní systém a předchází neurotickým poruchám. Kyselina listová a železo jsou nezbytné pro produkci hemoglobinu a pro boj s anémii. Obsažený zinek je prevencí proti onemocnění prostaty. Vitamín E má antioxidační vlastnosti a hořčík podporuje správné fungování svalového systému.

Oblíbená ingredience v kuchyni

Loupané vlašské ořechy jsou nenahraditelnou surovinou pro přípravu celé řady sladkostí, přidávají se do jablečného závitu, jsou základem pro ořechové dorty a řezy. Jsou také součástí tradičního vánočního cukroví. Výborné jsou také s medem.

A proč tu zaznělo to, co tu zaznělo? Přece proto, abyste měli představu o tom, jaké přednosti vám nabízejí PR články od firmy SEOlight s.r.o.