Video Ženy mužům vzbudilo na sociálních sítích velkou pozornost. Ženy se v něm opačnému pohlaví omlouvají za přílišnou emancipaci a slibují, že teď vše pochopily a budou se chovat správně.

„Jsme rády, že jste s námi a že jste tak dlouho vydrželi naše poučování, prosazování a protlačováni pravdy. A všechny další příšernosti, které jsme vám dělaly,“ zaznívá v pětiminutovém videu s názvem Ženy mužům, jehož autorkou je zakladatelka konceptu Žena je láska Miloslava Matoušová. Ženy vystupující ve videu se stylizují do jakési role víl, kterou má pravděpodobně evokovat lesní prostředí a květinové čelenky ve vlasech.

„Já bych se chtěla omluvit všem mužům, kterým jsem ublížila. Jinak jsem to neuměla. Myslela jsem si, že život bez chlapů bude lepší,“ říká žena v nátělníku a téměř se u svého projevu rozpláče. Ostatní se stále dokola omlouvají mužům a vzkazují, že už budou lepšími ženami. Celé video tak působí jako omluva za emancipaci a feminismus.   

„My ženy jsme mužům za tu stovku let sebraly všechnu mužskou aktivitu. Nechaly jsme jim jen hrubost, agresivitu. Nebo se nám muži přizpůsobili, abychom je úplně neodstrčily, a stali se zženštilými a přesmíru citlivími. Že se tím muži stávají impotentními a neplodnými hravě vyřešíme umělými oplodněními. A už vůbec s tím nespojujeme vzrůstající násilí a nevraživost mezi lidmi. Je to přímý důsledek,“ napsala autorka videa na facebook.

Spot má téměř čtyřicet tisíc zhlédnutí a komentáře na sebe nenechaly dlouho čekat. „No ty kráso. Asi mají dobrý lesní matroš,“ upozornil pod videem Leopold. Negativní reakce však zaznívají zejména od žen, které se strefují do „naturálního vzhledu“ vystupujících.

„A proč ty ženské vypadají tak divně?“ ptá se Radka. Mezi komentáři je se však objevil několik příznivců. „Nechápu, proč se tomu lidi vysmívají? Vždyť je to celé pravda. Ženy hledají přesně to, o čem se ve videu mluví. Podle mě skvělý počin a jen tak dál,“ reagovala pod příspěvkem Marta.  

Koncept Žena je láska se údajně snaží navrátit harmonii do partnerských vztahů. Matoušková napsala na toto téma také knihu a natáčí motivační videa. Spot vznikl během jedné z víkendových akcí, které autorka pravidelně pořádá.

foto: youtube.com