Orgasmus není zrovna téma, které by se denně diskutovalo. A právě to se pokouší značka Durex skrz svou kampaň #OrgasmsForAll změnit. Udělat z orgasmu přirozenou věc, to, čím vlastně orgasmus je, a zároveň pomoci ho dosáhnout každé ženě. A jak se ukázalo, na ženském orgasmu záleží i samotným mužům.

Značka Durex se v rámci svého průzkumu zeptala až 2000 mužů, aby vybrali pro ně nejzajímavější nový vynález určený primárně ženám. Jasným vítězem se stala autonomní vozidla, nicméně hned za nimi se umístily právě nové kondomy Durex Intense Orgasmic podporující orgasmus. Až 90 procent dotázaných mužů uvedlo, že by je rádi vyzkoušeli – dali tím tak jasně najevo, že jim záleží na tom, zda jejich partnerka dosáhne při sexu vyvrcholení.

Tyto dva „nej vynálezy roku 2017“ za sebou nechaly i takové inovace, jako jsou chytré polštáře, kamery do ledničky, podvodní drony nebo hlasem ovládané vysavače. Podle mužů je nový kondom „revolucí v jejich ložnici“.

Vývoj kondomu podporující ženský orgasmus byl reakcí na dřívější průzkum, který ukázal, že dvě třetiny žen nedosáhnou pokaždé při milování s partnerem vyvrcholení. To potvrzuje i expertka na partnerské vztahy doktorka Laura Janáčková: „Velmi často se stává, že klienti přijdou řešit jiné problémy partnerského či sexuálního života. Teprve když se muže zeptám, jestli dosahuje partnerka při souloži s ním orgasmu, je mou otázkou zaskočen. Většinou se dušuje, že ano, ale nakonec se zjistí, že si vlastně ani není jist, jakým způsobem jeho partnerka orgasmu dosahuje. Zda drážděním klitorisu, či vaginálního orgasmu při souloži.“

„Pro mnohé ženy je intimita s partnerem projevem vzájemné lásky a blízkosti, příjemný prožitek z těchto chvil však bezesporu vždy umocní, když oba partneři při milování prožijí orgasmus. Proč by žena vyhledávala sex s partnerem, který nemá zájem na tom, aby i ona byla při vzájemném milování uspokojena?“ dodává expertka.

Intenzivní zážitek pro muže i ženu

Nový kondom je lubrikován stimulačním gelem, který je navržen tak, aby zvýšil citlivost intimních partií partnerky. Přináší hřejivé a chladivé pocity a jemné mravenčení, zatímco vroubky a výstupky se starají o dodatečnou stimulaci. Kondomy jsou navrženy tak, aby poskytly co nejvyšší míru vzrušení nejen pro ni, ale díky jejímu uspokojení i pro něj a udělaly tak ze sexu ještě intenzivnější zážitek. Spolu s kondomy přišel Durex na trh i s revolučním intenzivním gelem pro ženy.

 

Redaktorka rubriky Relax na webu TÝDEN.CZ a editorka ŽenyDívky.cz. Ráda vaří, sportuje a miluje zvířata.