Máte problémy dosáhnout s přítelem či manželem orgasmu? Je pro vás sex spíše povinností než skutečnou zábavou? A chcete s tím něco udělat? Máme pro vás dobrou zprávu! Cesta k uspokojení leží ve vašich rukou.

Nebojte.

Nebudeme mluvit o tom, jak byste měla s partnerem komunikovat a říct mu, co se vám líbí. Ani o objevování vlastního těla pomocí masturbace. Podobné rady jste jistě četla už alespoň desetkrát. Dneska se podíváme na svaly pánevního dna a na to, jaký mají vliv nejen na ženské zdraví, ale především uspokojení v posteli…

Co je pánevní dno

Pánevní dno je skupina svalů v oblasti hráze a kostrče. Svaly pánevního dna ovlivňují vše od močového měchýře přes střeva až po spokojený sexuální život. S povolenými svaly pánevního dna nejenže nemusíte vůbec dosáhnout orgasmu, ale sex pro vás může být až nepříjemným a bolestivým zážitkem.

Problémy s touto svalovou skupinou mají nejčastěji starší lidé a ženy po porodu. V dnešní době sedavých zaměstnání se s problémy v této oblasti může setkat téměř každý. Dobrou zprávou je, že řešení a posilování svalů pánevního dna je nejen snadné, ale také zábavné!

Venušiny kuličky i posilování

Nejjednodušším i nepříjemnějším způsobem posilování jsou Venušiny kuličky! Jedná se o spíše zdravotní než erotickou pomůcku, kterou je ideální používat například při úklidu či na procházkách. Vašim svalům pánevního dna dají zabrat také například při tanci. Venušiny kuličky jsou skutečně ideální volbou pro ženy, kterým se nechce myslet na pravidelný „pohyb“.

Jak vybrat ty správné Venušiny kuličky právě pro vaši potřebu se dočtete na magazínu Sexshopik.cz.

Svaly pánevního dna však můžete posilovat také klasickým pohybem – především tím, který posiluje tzv. střed těla. Kromě toho však existují také např. Kegelovy cviky, které jsou určeny přímo k posilování pánevního dna. Přečtěte si podrobný návod, jak na ně!

Komunikaci však přesto nepodceňujte…

Pokud je však chyba skutečně v technice vašeho partnera, kterého milujete, bez komunikace se ani s těmi nejsilnějšími svaly pánevního dna neobejdete.

Místo slov však můžete použít například sklenku vína, vlastní ruce a vibrátor. Proč mu slovo od slova odříkávat, co se vám líbí – a riskovat, že vás ani neposlechne, když mu to můžete názorně ukázat…? 😊