Zazářit můžete i o Vánocích! Svátky a oslavy Nového roku přímo vybízejí k experimentování. Máme pro vás tipy na dokonalé sváteční líčení, ve kterém budete za hvězdu!

Pokožka
Pro hladkou, jemnou pleť použijte nejprve base krém nebo váš běžný pleťový krém. Pod oči naneste concealer – měl by být o jeden až dva odstíny světlejší než foundation. Make-up nanášejte za pomoci prstů nebo speciální houbičky. Vnější části obličeje vystínujte jemně hnědým pudrem. Nakonec použijte trochu třpytivého pudru u kořene nosu a na tváře.

Obočí
Pro perfektní styling obočí platí: dvě třetiny se zvedají, jedna klesá. Bod zlomu zdůrazněte tužkou na obočí. Kdo rád experimentuje, může štětcem nanést na obočí trošku třpytek nebo třpytivých pigmentů. Mezery mezi jednotlivými chloupky vymalujte tužkou nebo pudrem na obočí (musí barevně ladit). Velmi módní jsou „brows on fleek“, tedy husté, výrazné obočí, které je přesně orámované. Jeho kontury proto jemně obtáhněte. Aby styling dobře držel tvar, použijte tónující pomádu. Zkrotí neposlušné chloupky a postará se o krásný lesk.

Oči
Pro obzvlášť výrazný pohled je vhodné použít dva tóny stínů. Nejtmavší odstín přijde do záhybu oka, střední tón do vnější poloviny a do vnitřního koutku lze použít ještě rozjasňující highlighter. Velmi důležité: barvy by se měly jemně překrývat; za pomoci štětce je jemně promícháte. Střední tón naneste navíc pod oko a highlighter pod obočí, pohled se tím nádherně zjemní.

Rty
Pro perfektní styling potřete kontury rtů tenkou vrstvou make-upu. Poté je pečlivě vymalujte konturovací tužkou (v barvě rtěnky!). Za pomoci štětečku a rtěnky ústa natřete, obtiskněte do ubrousku a poté ještě jednou přemalujte. U užších rtů použijte navíc lesk; budou vypadat plněji.

Nehty
Pro dokonalý dojem nesmíte zapomenout na pěstěné nehty. Nejprve je vytvarujte za pomoci pilníku, odstraňte přebytečnou kůžičku a nehet přeleštěte. Naneste základní lak nebo tvrdič na nehty; nebudou se třepit a zamezíte tak nechtěnému zbarvení nehtu u tmavších odstínů. Lak nanášejte nejprve uprostřed a poté po stranách.

Autor: Alena Babuková

Foto: depositphotos.com/Obrik

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.