Stejně jako v módě, i v kosmetice je jasně dáno, co bude kterou sezónu trendy. Letošní podzim se sešly styly rozumné a pro obyčejného smrtelníka pochopitelné. Takže bez čeho letos na podzim nemůžeme do ulic?

Výrazné oči

Tentokrát módní trendy předepisují důraz na krásné řasy, pokud vám nebylo přáno, zkuste je posílit sérem, Apot Care Optilash, k dostání v síti Marionnaud, 1199 Kč. Stíny jsou pak in v trochu výstředních barvách, na přehlídce Anny Sui nejvíce „frčela“ růžová, ale vy ji můžete přizpůsobit a třeba ztmavit na bordó… (Oční stíny Natural Quattro, Benecos, 146 Kč). Zkusit můžete i nahé líčení, oči zdůrazněte jen očními linkami, třeba tekutými Luxe, Avon, 239 Kč.

Sexy rty – stále v kurzu

Rtěnka Rouge Vertige, Yves Rocher, 259 Kč

Hurá, červená rtěnka nevyšla z módy ani letos – Rtěnka Rouge Vertige, Yves Rocher, 259 Kč . Rty by měly být výrazné a působit takříkajíc sebevědomě a nepřehlédnutelně. Pokud není rudá vaší barvou, zjemněte na růžovou, Rtěnka Hot Pink, Benecos, 145 Kč, v nejhorším případě, sáhnete po lesku, ale musí se opravdu blyštět.

Buďte přirozené – jestli si troufáte

Trend, kdy se celebrity fotí bez make-upu je na vzestupu. Ráno v posteli, na pláži, se svým miláčkem… Jestli je to dobře, nebo jestli by se „odhalování obličeje“ v určitém věku mělo zakázat, to je otázka pro vás. Každopádně kosmetičtí tvůrci se trendu chopili a přenesli ho do běžného života. In budete, když se vaše kosmetická výbava smrskne na minimum – nalíčená – nenalíčená, to je ono. Vsaďte na dobrý korektor a super krycí make-up, k zahození není ani finální pudr. A jestli to stačí, to je jen na vás…

Foto: pixabay.com/kaboompics; archiv firem

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.