Cvičíte, ale nedosahujete takových výsledků, jakých si přejete? Možná zrovna vám pomůže dobrá rada od profíka. Na našeho fitness trenéra Tomáše Bára se tentokrát obrátila Hedvika, která po úrazu ztratila motivaci cvičit. Jde o ukázku, jak je psychika i při fyzické činnosti důležitá.

Dobrý den, dříve jsem hodně cvičila (4x týdně) a běhala závody, ale nyní jsem po úrazu, kvůli kterému jsem několik měsíců nesměla sportovat. Nyní už by to šlo, ale úplně jsem ztratila chuť cvičit… Nevím, jak se teď mám namotivovat. Poraďte mi, co mám dělat? Hedvika, 25 let.

Tomáš odpovídá:

Hedviko, to je těžká otázka. Ač to zní jako klišé, zkuste si vzpomenout, proč jste vlastně začala cvičit, to by Vám mohlo pomoci. I kdyby daným důvodem mělo být jen to, že Vás to jednoduše baví, tak je vyhráno. Případně si nastavte nějaký nový cíl, kterého byste ráda dosáhla, ať už to bude váha, forma, či nějaký konkrétní sportovní výkon a jděte si za ním!

Zároveň Vám ale poradím, ať cvičit nechodíte, pokud se Vám nechce. Přemlouvání se by situaci jen zhoršilo. Například, nebaví-li Vás zvedat činky, tak je nezvedejte, najděte si něco jiného. Je toho spousta: cvičení s vlastní vahou, kettlebell, nebo zase běhejte. Ať se daří.

 

Máte dotaz na osobního trenéra? Napište Tomášovi na info@zenydivky.cz

Foto:pixabay.com/StockSnap

Osobní fitness trenér. Absolvent Trenérské školy Petra Stacha a Trenérské školy Olympia. Specializuje se na redukci tělesné hmotnosti, silový trénink a doplňkovou přípravou sportovců.