Postel, konferenční stolek, poličky, sedací souprava či botník. To vše a mnohem více lze vyrobit z palet.Jako materiál pro sestavení nábytku se využívají palety, které se staly symbolem moderního vybavení nejen interiéru.

První módní vlna nábytku z palet už opadla. Tím se ale stává dostupnějším a častým vybavením zahrad, balkonů, zahrádek u kaváren nebo domácností. Výhodou je, že nebývají nijak upravovány, a tak si sami zvolíte způsob jejich ošetření, tento nábytek je ekologický, levný a navíc stylový.

Proč zvolit palety, když obchodů s nábytkem je všude dostatek a za dostupnou cenu?

Výhodou v pořizování paletového nábytku je příznivá cena, dostupnost, originalita, ale i možnost vyrobit si alespoň z části nábytek sám, jediné, co budete potřebovat, je trocha kreativity a šikovnosti, mnozí velmi ocení – přírodní materiál. Díky těmto faktorům je paletový nábytek stále oblíbený. Realizovat se může každý, díky paletám můžete skládat, měnit, rozkládat a přestavovat, upravovat kdykoliv se vám bude zdát, že je potřeba udělat ve svém interiéru, na zahrádce či terase změnu. Pro výrobu europalet se používají různé druhy dřeva z jehličnanů i listnatých stromů: z dubu, jasanu, olše, smrku, borovice nebo jedle, palety mají rovněž různé velikosti. Palety se dají sehnat zdarma, nebo koupit za pár stovek.

Paletový nábytek není žádným zoufalým řešením. V průběhu let si vybudoval dobrou pověst a preferují jej třeba ti, kteří si dávají záležet na stylovém bydlení a originalitě. Palety se dají upravovat jako dřevo. To znamená, že je můžete nechat i tak, jak je koupíte, jen je napustit přírodními vosky nebo olejem. Zajímavě působí i v barevném provedení.

Takový kus nábytku vás tak bude stát v řádu stovek korun, maximálně nízkých tisíců u větších kusů, jako je postel, gauč. Následně ho jen doplníme o pěkný přehoz, vhodnou matraci, přidáte pár polštářů a originální kus nábytku je hotov. Doplňky se již dají pořídit i v internetových obchodech.

Autor:Darina Zumrová

Foto: profimedia

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.