I bydlení podléhá aktuálním trendům. Základním pravidlem je cítit se doma dobře. Ale i pohodlné bydlení může být moderní a stylové. Inspirujte se Světem bydlení, který pro váš interiér vytvořili odborníci z Hornbachu ve spolupráci s renomovanými návrháři. A vdechněte i svému interiéru některý zajímavý rys z aktuálních trendů pro podzim 2017.

Mezi letošní interiérové trendy patří Living with Art, Sunny Place, Modern Elegance a Planet Home. Pro každý tento styl jsou podstatné rozdílné barvy, materiály a doplňky, které každý interiér přemění v moderní bydlení. „Všechny designové prvky a samozřejmě také potřebný instalační materiál i nářadí seženete v  Hornbachu. Barvy na stěny si můžete nechat namíchat v centru míchání barev tak, aby přesně odpovídaly vaší představě,“ radí Tomáš Tiurin, odborník ze Světa bydlení v projektových marketech Hornbach.

Living with Art – bydlení jako výraz sebe sama

Living with Art

Jste milovníkem umění? Pak si domov zařiďte jako vlastní galerii. Tento styl zařízení kombinuje zajímavým způsobem moderní prostředí se starobylým uměním. Původní prvky nachází novou interpretaci – opulentní květiny na tapetách, obrazech a podobných dekoračním prvcích. Pestrobarevné, umělecky vytvořené koberce a starobylý nábytek se vyjímají znamenitým způsobem a lze je snadno zkombinovat s novými prvky.

Ve světě bydlení Living with Art dominují hluboké barvy na stěnu jako zelená, modrá a červená. Ty dodávají prostoru větší šířku a vytváří intenzivní zážitek z bydlení. Světlé podlahy a stropy v bílé a šedé vytváří kontrast k tmavým stěnám.

Sunny Place – sluneční světlo pro rozzáření interiéru

Sunny Place.

Máte rádi slunce? Pak si dopřejte tento životní styl i ve svém interiéru a prosvětlete si tak chmurné dny. Ve světě bydlení Sunny Place se bude cítit dobře celá rodina. „Tento koncept zařízení ukazuje, že elegance dokáže být také útulná. Květované vzory v kombinaci s dřevěnými prvky ztělesňují moderní život na venkově. Akcenty vytvoříte pomocí svíček, kožešin a měkkých polštářů z kůže, sametu nebo saténu,“ doporučuje odborník z Hornbachu.

Pro Sunny Place trend jsou typické vyšívané vzory v odstínech šedé a zlaté okrové, které vytvářejí pocit útulnosti. Nádech třpytivě zlatavé odráží sluneční světlo a celý interiér tím přímo prozařuje. Tyto barvy jsou oblíbené napříč generacemi a vytváří útulné místečko pro celou rodinu.

Modern Elegance – pro náročné bydlení se stylem

Modern Elegance.

Vyzývavý, hřejivý, měkký a elegantní – to vše charakterizuje styl bydlení Modern Elegance. Jedná se o klasický koncept zařízení s moderní povahou. Vládne zde kombinace moderních prvků jako obkladových kamenů a tapet v optice dřeva a kamene s klasickými prvky, jako jsou profilové lišty a rozety. Světlé prostředí s vyšším komfortem je přesně to pravé pro milovníky drobných nuancí.

Svět bydlení Modern Elegance se nese v duchu kombinace barev. Jemné odstíny krémové až po béžovou s nádechem bílé a šedé. Jemné barvy obklopují prostor s určitou mírou lehkosti.

Planet Home – základ pro mladistvé a nestárnoucí generace

Planet Home.

Styl bydlení Planet Home sází na materiály z celého světa: len, kožešina, měkká kůže, korek a sisál. Ty se spojují harmonicky dohromady a zajišťují přírodní prostředí v interiéru. „Přiveďte si tak celý svět k sobě domů a vytvořte si místo, kde se budete cítit dobře. Zelené rostliny s velkými listy a robustní dřevěné podlahy přivedou do vašeho domova kousek přírody a vytvoří oázu klidu. Stylově tento koncept dokreslí velká mapa světa na stěně nebo glóbus na skříni,“ vysvětluje Tomáš Tiurin z Hornbachu.

Planet Home přináší ducha vodových odstínů a našedivělé zelené. Tón udávají máta, světlý odstín benzínové a olivová. Světle a tmavě šedá vytvářejí neutrální plochy. Matné stěny a kombinace barev dodávají prostoru na hloubce a zajišťují ušlechtilý vzhled. Květované vzory a zvířecí prvky podtrhují přírodní ráz tohoto stylu.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.