Ženská posádka dračí lodě se chystá v červenci bojovat o medaile na Mistrovství Evropy ve Španělsku, chybí jim však finance na letenky. „Vyhrávat umíme, teď ale potřebujeme podpořit“, říkají členky posádky. 

Jak to začalo?
Daly jsme se dohromady na podzim roku 2005 a patříme k nejstarším týmům dračích lodí
v České republice. Jsme ryze ženská posádka dračí lodě, jmenujeme se DB Tragédky a jsme na to pyšné.

Proč Tragédky?
Tak dlouho jsme se před čtrnácti lety nemohly shodnout na názvu týmu, až někdo prohlásil, že jsme „tragické“ a už nám to zůstalo. Ve skutečnosti touto verzí příběhu maskujeme tu druhou, podle níž nebylo nalézání do lodě v našich začátcích právě „jednoduché“.

Co je váš cíl?
Naše umístění v Českém poháru minulou sezónu nás kvalifikovalo k účasti na 18. Mistrovství Evropy klubů dračích lodí ve španělském městě Sevilla, které se koná od 25. do 28. července. Soutěžit budeme v nejvyšší možné kategorii Premier Women na tratích 200, 500 a 2000 metrů. Do naší přípravy jsme investovaly stovky naběhaných kilometrů,  dřinu v posilovně a mrznutí na vodě už od března. Náklady na cestu a účast přesáhnou 350 tisíc korun. Jen startovné na ME čítá 60 tisíc korun, k tomu letenky, ubytování… Protože cesta do Seville je daleká, musíme se dopravovat letecky, takže náklady jsou oproti jiným rokům mnohem vyšší.

Pro některé z nás je účast na mistrovství kvůli financím ohrožena, a proto jsme se rozhodli oslovit vás přes Hithit. Poskytnuté příspěvky nám pokryjí alespoň část nákladů na letenky. I to pro nás ale bude čtvrtinová úleva a být o 1/4 lehčí je na lodi výrazně znát. Věříme, že díky našemu úsilí a vaší podpoře se nám povede vybojovat cenné kovy. Na rozdíl od jiných vodních sportů v ČR, jako je např. kanoistika, není dragonboating na seznamu sportů, které by se daly dělat profesionálně, byť na evropské i světové úrovni je to běžné. Proto se náročným tréninkům věnujeme po škole či po práci ve svém volném čase a i financování je založeno jen na našich vlastních příspěvcích, od přátel a několika komerčních partnerů.

Tragédkám můžete pomoci zde:
www.hithit.com/cs/project/6290/tragedky-na-mistrovstvi-evropy
www.tragedky.cz, @DBtragedky, #dbtragedky

Šéfredaktorka časopisů POPCORN, Top dívky a webu ŽenyDívky.cz.