Být v dnešní době single, není nic neobvyklého, většina lidí ale po lásce touží. Jen není tak jednoduché vysněného partnera si najít.

Nejen z vašich dopisů vím, že najít dnes partnera pro život vážně není jednoduché.  Vybrala jsem proto z vašich příběhů několik tipů, kde je možné hledat a třeba se to podaří.

Co je v domě, to je pro mě

Trochu jsem si pozměnila staré známé rčení, protože mnozí z vás mi psali, že kvalitní protějšek pro život našli právě v práci. A podle statistik je zaměstnání místem, kde trávíme nejvíc času, takže kde jinde se rozhlížet, když ne tady? “Přiznám se, že mi léta znělo v hlavě to babičkovské, co je v domě není pro mě. A tak jsem dokonce pozvání některých kolegů odmítla. Pak ale do kanceláře přišel nováček – Petr a mně se zalíbil na první pohled. Asi bych se i u něj držela toho, že vybírat mezi kolegy není vhodné, ale dostali jsme společný pracovní úkol, a protože děláme v geodetické firmě, dost jsme spolu jezdili po celé republice. A sblížili se, doslova jsem se zamilovala až po uši. Nejdřív jsem nutila Petra, ať vše před kolegy tají, ale dnes, po třech letech to samozřejmě všichni vědí a problém nikdy nebyl,” napsala mi Kamila.

Neseďte doma a netruchlete

Budete se divit, ale u hodně lidí přeroste hledání partnera až do fyzického odporu, kdy se zablokují a rozhodnou se ne nikoho nehledat, ale doslova jakémukoli případnému partnerovi zabouchnout dveře přímo před nosem. Takoví “zhnusení hledači” pak raději sedí doma a litují se, nebo přejídají, nebo smutní… Tahle cesta ale nikam nevede, je jasné, že když jste se desetkrát zklamali, nemáte chuť to zkusit po jedenácté. Fígl je ale přestat na seznámení myslet dnem i nocí. Choďte ven, na akce které vás baví od čajového festivalu, po rockový koncert, ale nehledejte cíleně, pokud máte svou spřízněnou duši potkat, ona se objeví. “Někteří lidé napínají veškerou pozornost a energii k hledání vhodného protějšku a vlastně nemyslí na nic jiného, to není zdravé. Naopak by měli nechat věci plynout, dělat věci, které je baví a případné seznámení brát jako milý bonus,” říká koučka Lucie Lichá.

Seznamku si vybírejte pozorně

Zejména internetové seznamky, jsou dnes hlavním zdrojem hledání partnera a není na tom vůbec nic špatného. Jen je dobré neskočit na vějičku každé seznamce, naopak si dopředu ověřit o co vůbec jde, případně zaplatit menší poplatek za větší diskrétnost a víc informací. Je jasné pravidlo, že čím větší anonymita, tím víc podobných existencí “online”. “K seznamkám jsem vždycky měla dost negativní postoj, přišly mi jako poslední štace pro životní loosery. Nakonec jsem ale po třicítce pochopila, že v dnešním zrychleném světě, kdy člověk žije život z práce domů a naopak, není moc šance poznat nové lidi, a tak jsem to nakonec zkusila i já. Nejprve jsem si vybrala nejznámější seznamku na trhu, ale tolik oplzlých nabídek a fotek mužských přirození jsem neviděla ani v porno časopisu. A tak jsem si na radu kamarádky zaplatila zápisné několik set korun v jedné menší seznamce, která už více prověřuje “kvalitu zákazníků” a vyplatilo se. S Markem teprve začínáme, viděli jsme se asi pětkrát, ale jak se zdá vyvíjí se náš vztah hezky. I předtím jsem měla několik schůzek, a i když to nebylo ono, všichni pánové byli slušní a v pohodě,” napsala mi Kristýna.

Co říct závěrem, bez seznamek to prostě dnes nejde, jsou možností, jak poznat nové lidi. V poslední době jsem slyšela, že dost žen zkouší i seznámení přes sociální sítě třeba Facebook. Prostě si napíše malý “inzerát”, krátké info o sobě a fotku a poprosí své přátelé, aby povídaní sdíleli. Je tam určitá jistota, že když vás někdo osloví, nebude to úplný cizinec, tak proč ne… Každopádně je důležité nesedět doma a neházet flintu do žita. Žijte a užívejte si, naučte se mít rádi a on pan nějaký zajímavý protějšek dorazí.

Foto: Profimedia

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.