Kostýmy a krásné šaty k filmům neodmyslitelně patří, dotváří přeci charakter a příběh postav. A proto jsme za redakci vybrali top pět modelů, na které nikdo jen tak nemůže zapomenout.  Pojďte si je s námi společně připomenout.

Pretty Woman (1990)

Kdo by neznal romantický příběh vyprávějící o prostitutce Vivian (Julia Roberts), která pomůže najít cestu milionáři Edwardovi (Richard Gere) na hotel.  Několik společně strávených dní na hotelu změní nejen tajemného boháče ale i prostořekou dívku. Postupně se z ní stává elegantní dáma na úrovni, do které se Edward bezmezně zamiluje.

Julia Roberts během filmu vystřídala několik šatů. Za redakci bychom vypíchli rudou plesovou róbu, ve které jde Vivian s Edwardem do opery. Řasené šaty odhalující ramena doplnila návrhářka Marylin Vance o vysoké bílé rukavičky. Ačkoliv si tvůrci snímku přáli černý model, designérka je nakonec přesvědčila o tom, že rudá barva se k povaze Vivian hodí více a budou ve filmu nepřehlédnutelné.

Foto: youtube/Evgen Kozhemyakin

Základní instinkt (1992)

Když se řekne Základní instinkt, lidem se hned vybaví scéna z policejního výslechu, při které spisovatelka Catherine Tramell (Sharon Stone) smyslně přehodí nohu přes nohu. Trik je však v tom, že si postava nepotrpí na nošení spodního prádla. Ikonické minimalistické přiléhavé šaty z vlněného krepu s rolákem, které naprosto vystihují styl devadesátých let, vytvořila pro film návrhářka Ellen Mirojnick.

Foto: youtube/ermis26
Foto: youtube/ermis26

Anna Karenina (2012)

Příběh vypráví o vdané ženě z vysoké společnosti Anně (Keira Knightley), která se seznámí na nádraží s mladým důstojníkem hrabětem Vronským. Mezi oběma ihned přeskočí jiskra, která přeroste v bláznivou lásku a nakonec skončí sebevraždou.

Jejich vzájemná náklonnost je patrná již když spolu poprvé tančí na plese. V této scéně byly pro Annu navrženy krásné honosné černé plesové šaty s těsným živůtkem, které pro ni ušila Jacqueline Durran. Celá róba byla vytvořena ze šestnácti metrů látky a ozdobená vrstvami řaseného hedvábného taftu.

Foto:youtube/Ursula Klayn

Titanic (1997)

Během filmu vystřídá mladičká Rose (Kate Winslet) několikery krásné šaty, ale my vyzdvihneme ty, kde má na sobě Rose při prvním setkání s Jackem (Leonardo DiCaprio) na přídi lodě, ze které se pokouší skočit.

V této scéně má Rose na sobě elegantní tmavě červené sifonové šaty s vlečkou, které návrhářka Deborah Scott ozdobila třpytivými detaily a černou krajkou. Celou róbu pak dotváří červené boty na podpatku s černými ornamenty a krásné šperky.

Tento model byl dokonce ušit ve zmenšené velikosti pro panenku Barbie ze sběratelské edice na motivy velkofilmu Titanic.

Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediho (1983)

Ikonické zlaté bikiny. Ano tento sporý oděv se stal velmi populárním, ačkoliv se v něm princezna Leia (Carrie Fisher) objeví pouze ve dvou scénách. Samotná herečka tento model z duše nenáviděla a necítila se v něm pohodlně. Pro fanoušky se však z Lei stal díky těmto plavkám od návrháře Richarda Millera sex symbol své doby.

Ačkoliv mají bikiny zlatou barvu, byly vyrobené z husté uretanové pryže. Tento legendární kousek byl před několika lety vydražen za 96 tisíc dolarů. V rukou je má nyní neznámý kupec.

Foto: youtube/ Darth Vader
Foto: youtube/ Darth Vader

Foto: pixabay/freestocks-photos