Je to tady! Váš velký den D se blíží. Partner vás požádal o ruku a vy už přemýšlíte o výběru květin, dortu, místě a o tom nejdůležitějším… svatebních šatech. Každá nevěsta chce vypadat skvěle a mít na tento jedinečný den nádhernou vzpomínku.

Výběr šatů je svým způsobem alchymie, protože nabídka je obrovská. Korzetové, boho styl, nadýchané, s krajkou… Pokud už jdou na vás mdloby, nezoufejte a nechte se inspirovat kousky, které oblékly filmové postavy v oblíbených filmech. Za redakci jsme pro vás připravili pět nejikoničtějších svatebních oděvů.

Číslo 1: Sex ve městě

Carrie Bradshaw se konečně dočkala a pan Božský se rozhoupal k žádosti o ruku. Během filmu vyzkouší řadu krásný šatů od předních návrhářů. Volba nakonec padne na model od Vivienne Westwood. Krásně nadýchané šaty bez ramínek s výstřihem do „V“, které zdobí závoj s modrým peřím.

Číslo 2: Star Wars: Epizoda II – Klony útočí

Padmé Amidala (Natalie Portman) vypadá ve svůj svatební den jako víla. Oděv od Trisha Biggar z krajek s dlouhými rukávy je doslova posetý perlami. Závoj sice nezahaluje tvář, ale je vytvořen jako jakýsi čepec zakrývající vlasy.

Číslo 3: Padesát odstínů svobody

Anastasia Steele v podání Dakoty Johnson na sebe oblékla šaty obepínající tělo od Monique Lhuiller. Dlouhý, sněhově bílý oděv s dlouhou vlečkou a se spadlými rameny. Jde o kombinaci hedvábí a krajky – tudíž něžné a zároveň sexy.

Číslo 4: Láska nebeská

Keira Knightley v roli Juliet zvolila v populární romantické komedii průhledné, vrstvené bílé šaty s dlouhými rukávy, ozdobené peřím.

Číslo 5: Stmívání

Filmová Bella (Kristen Stewart) měla na sobě překrásné hedvábné šaty s vlečkou, dlouhými rukávy a krajkově vyšívanými zády. Panenský kousek pro nevěstu vytvořila královna svatebních šatů Carolina Herrera.

Foto: pixabay.com/ StockSnap