Guinnessova kniha rekordů je plná nevšedních nápadů a bizarních kousků. Přinášíme vám žebříček těch nejlepších rekordů spojených s láskou. Jak dlouho trval nejdelší polibek pod vodou? Kolik měří nejmenší manželský pár? Nebo kolik činí členský příspěvek nejdražší seznamky na světě? Podívejte se na TOP 10 „zamilovaných“ rekordů.

Běh s manželkou na zádech

Jedinečný závod zvaný Wife-carrying si ve světě získává velkou popularitu. Jde o běh manželských nebo mileneckých párů, kdy muž nese ženu na zádech. Mistrovství v této bizarní disciplíně se každoročně koná také ve Finsku, účastní se ho kolem 40 párů. Místním „králem a královnou“ jsou Taisto Miettinen a Kristiina Haapanenová. Šampionát vyhráli už šestkrát v letech 2009 až 2013 a loni.

Nejoblíbenější styl nesení ženy se nazývá „estonská metoda“, kdy se žena chytne muže nohama kolem krku a visí hlavou dolu. Ženu lze nést také „na hasiče“, tedy tak, že si ji muž jednoduše hodí přes rameno. Trať měří 253,5 metru. Časový rekord „královského“ páru je několik sekund po jedné minutě, ale světový rekord je pouhých 56,9 sekundy.

Nejdelší polibek pod vodou

Před sedmi lety stanovil italský pár Michele Fucarino a Elisa Lazzariniová jedinečný světový rekord. Během soutěžního pořadu Lo Show die Record, který se natáčel v Římě, se vydrželi líbat pod vodou neuvěřitelné tři minuty a 24 sekund.


Nejmenší manželský pár

Manželé Paulo Gabriel da Silva Barros a Katyucia Hoshinová z Brazílie jsou zapsáni mezi světovými rekordmany jako „nejmenší manželé na světě“. Jejich společná výška je pouhých 181,41 cm. Přeměření a potvrzení rekordu se uskutečnilo v roce 2016 v brazilském městě Itapeva. Paulo a Katyucia se seznámili přes internet v roce 2008, veselka se konala o necelých osm let později.


Největší čokoláda

Mezi nejoblíbenější dárky k Valentýnu patří samozřejmě čokoládová bonboniéra. Tu největší na světě vytvořil v roce 2008 prodejce cukrovinek Thorntons ve spolupráci s výrobcem rekvizit Russell Beck Studio. Krabice s čokoládovými bonbony uvnitř nazvaná Thorntons Moments měří na výšku 5,04 metru a váží 1690 kilogramů.

Chytání svatební kytice

Jamie Jacksonová z utažského Draperu ráda chodí na svatby. Už jich navštívila tolik, že se dokonce stala mistryní v chytání svatebních kytic. Pod tímto titulem je také zapsána v Guinnessově knize rekordů. Od roku 1996 byla na více než 100 veselkách, na kterých chytila 50 kytic. Navíc se prý domnívá, že novomanželům přináší štěstí – ze všech párů, jejichž svatby byla svědkem, se rozvedly jen čtyři.


Nejpotetovanější pár

Poté co v roce 2017 propadla kouzlu tetování, stala se Charlotte Guttenbergová z Floridy „nejpotetovanější seniorkou na planetě“. Svou lásku k tetování navíc sdílí se svým partnerem Chuckem Helmkem, který je zase nositelem titulu „nejpotetovanější senior na světě“.


Hromadné líbání

Láska skutečně byla cítit ve vzduchu, když se během akce Carnafacul v roce 2014 v brazilském Sao Paulu líbalo najednou 13 577 párů. Akci, během které padl další jen těžko překonatelný světový rekord, zorganizovala marketingová společnost MB Produções.

Nejdražší randění

Orly Matchmakerová z Beverly Hills provozuje již 25 let jednu z nejdražších služeb svého druhu na světě. Členství v její seznamce s názvem Orly the Matchmaker vás vyjde na sto tisíc dolarů (přes dva miliony korun). Seznamka má i své čestné místo v Guinnessově knize rekordů.

Nejdelší svatební vlečka

Vlečka bývá pro ženy nedílnou součástí svatebních šatů. Pokud by některá z budoucích nevěst opravdu chtěla zazářit, měla by zvolit model od firmy Dynamic Project. Ta loni ve francouzském městě Caudry představila svatební šaty s rekordně dlouhou vlečkou – měřila přes 8095 metrů!

Nejdelší svatební vlečka.

Hromadné objímání

Objímání k lásce patří. Před dvěma lety se v Itálii hromadně objímal rekordní počet lidí. Akce, kterou zorganizovalo italské město Bergamo, se zúčastnilo 5730 párů, tedy 11 460 jedinců.

Rekord v hromadném objímání.

V Británii navíc před chvílí padl další světový rekord. Nadace British Heart Foundation vytvořila v rámci oslav letošního Valentýna řetězec ze 17 939 červených papírových srdcí. Akce má zvýšit povědomí o onemocněních srdce, která jsou největším strašákem Britů. Do pokusu o rekord, který nakonec padl, se zapojila široká veřejnost – každý měl na papírové srdce napsat jméno na památku milované osoby.

FOTO: pixaba.ycom/AdinaVoicu; Youtube/Guinness World Records

Redaktorka rubriky Relax na webu TÝDEN.CZ a editorka ŽenyDívky.cz. Ráda vaří, sportuje a miluje zvířata.