Nikdo není svatý a občas se to prostě s alkoholem přežene. Máme pro vás několik tipů, jak to udělat, aby byl druhý den alespoň trochu únosný.

Vzduch a pohyb

I když druhé ráno po party máme pocit, že jediná možnost, jak přežít je zůstat doma v posteli a nehýbat se, opak je pravdou. Pokud máte psa, začněte kocovinové léčení tím, že ho půjdete na půl hodinky vyvenčit. Klidně se můžete ploužit, ale dýchejte zhluboka a prostě jděte. Ti kteří psa nemají, by měli aspoň třikrát obejít blok. Vzduch a pohyb, byť malý odbourávají kocovinu velmi dobře, uvidíte.

Trocha cukru je třeba

Tělo potřebuje dobít energii a k tomu je cukr opravdu nedocenitelný. Nechceme vás nabádat k jeho časté konzumaci, ale v tomto případě je opravdu dobrý. Vyberte si oblíbenou pochoutku a trochu si zahřešte. Pokud jste zásadoví, tak aspoň sáhněte po zklidňujícím heřmánkovém čaji a bohatě si ho oslaďte medem, nebo si dejte nějaké hodně “cukrové” ovoce, třeba hroznové víno.

Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Když se budete držet, už během večírku dostatečného popíjení vody nebo čaje, de facto tím rozředíte požitý alkohol a bude vám lépe. Pokud to nevyjde, musíte dostatečné zavodnění organismu dohnat druhý den. Ráno začněte buď vodou s nějakým “vyprošťovákem”, pokud je to nutné, nebo velkým hrnkem čaje. Pak se do sebe snažte dostat co nejvíc tekutin. Zapomeňte ale na vysušující kávu, to si raději dejte dvě deci hořkého piva, které dá organismus do latě lépe.

Hutné jídlo

Když si dáte před večírkem nebo během něj hutnější jídlo, vyhnete se velké kocovině. Mastnota totiž umí promastit žaludek, který je pak lépe chráněn proti překyselení. V případě, že jste se najíst nestihli to musíte dohnat ráno, je dobré dát si hutnější snídani. Nějakou kaši, otrlejší i míchaná vajíčka a chleba s máslem…

foto: Profimedia

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.